„Ani słowa o boisku”

Wydawać by się mogło, że filmy Barei czy skecze Johna Cleesego (np. Hotel Zacisze) są produkcjami, które mają bawić widza. Kto by uwierzył, że te wszystkie do przesady kręcone sceny mogłyby mieć miejsce w rzeczywistości.

Jednak nie trzeba daleko szukać. Wystarczy wybrać się na boisko zarządzane przez MOSRiR Szczecin w Kijewie (ul. Orla) by zobaczyć tam istny kabaret.

O wielu rzeczach i niejasnych zjawiskach jak chociażby afera paliwowa, afera nawozowa, afera z pilkochwytami pisaliśmy już wcześniej. Dzisiaj czas na odkrycie kolejnej afery ?

„Cenzura prewencyjna na Orlej”

O co w niej chodzi ? Mianowicie wszyscy pracownicy MOSRiR Szczecin mają jakikolwiek zakaz wypowiadania się na tematy boiska przy Orlej i zdradzania niechlubnych tajemnic MOSRiR oraz boiska przy Orlej członkom klubu AQUILA ?? Jak by tego było mało pracownicy MOSRiR donoszą, że pod groźba utraty pracy nie mogą nawet zdradzić kto nałożył na nich taki zakaz: kierownik z ramienia MOSRiR na Prawobrzeże, dyrektorzy MOSRiR czy może przykaz przyszedł z góry od samego Prezydent Szczecina ??

Jak widać koalicja rządzącą miastem znalazła świetny pomysł na tuszowanie swojej nieporadności. Obiekt przy Orlej miał być już dawno naprawiony, pilkochwyty i zraszacze przywrócone do stanu sprzed roku, murawa zadbana a w międzyczasie miał się odbyć okrągły stół, co w Urzędzie miasta przegłosowali radni Bezpartyjni oraz Koalicji Obywatelskiej.

Tymczasem, jak na obiekcie były popsute piłkochwyty tak są nadal. Murawa, jak była zaniedbana przez MOSRIR, tak jest nadal. Okrągłego stołu jak nie było, tak nie ma. No ale za to została wprowadzona cenzura. Ani słowa o boisku, bo jeszcze ktoś usłyszy o waszej nieudolności ???

Panowie Radni: może najwyższy czas wziąć się do roboty. Tak biegacie i obiecujecie przed każdymi wyborami. Kiedy spełnicie swoje obietnice ? Kiedy obiekt przy Orlej będzie naprawiony ? Kiedy nowa kosiarka wróci z Topolowej na Orlą?? A może nie chcecie nic naprawiać, bo AQUILA gra mecze ?

Na zdjęciu poniżej karykaturalne zdjęcie. Na razie nie wiadomo kto pociąga za sznurki na Orlej, ale na pewno wyślemy stosowne pismo w tej sprawie.