Dobra passa trwa – Aquila Szczecin vs Jeziorak II 5:0 (14.09.2013r.)

W sobotnie, ciepłe i słoneczne popołudnie, przyszło nam się zmierzyć w drugiej kolejce spotkań z Jeziorkiem II Szczecin. Nasza drużyna przystąpiła do meczu z dużym animuszem, co zaprocentowało szybko strzeloną bramką. Z prawej strony boiska urwał się Dawid Kurek, precyzyjnym podaniem obsłużył Łukasza Modelskiego, któremu zostało skierować piłkę obok bezradnego golkipera gości. Od początku było widać, iż ekipa przyjezdnych mimo niemałych umiejętności, odstawała kondycyjnie i szybkościowo od naszej drużyny. Nie może to dziwić, gdyż średnia wieku gości zapewne przekraczała 30 a może i 35 lat. Jednak mimo posiadanej przewagi, drugą bramkę zdobyliśmy dopiero w końcówce pierwszej połowy, po indywidualnym rajdzie Marka Garncarka. Czterech miniętych zawodników i spokój przy wykończeniu akcji, za to należą się strzelcowi drugiej bramki szczególne brawa.

Początek drugiej połowy był w naszym wykonaniu bardzo niemrawy. Do około 70 minuty nie stwarzaliśmy zbyt wielu okazji podbramkowych. Jednak jak już zaczęliśmy strzelać, to na jednej bramce się nie skończyło Kolejne dwa trafienia zanotował obchodzący tego dnia 24 urodziny Łukasz Modelski (jeszcze raz STO LAT!). Do tego bramkę po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego dołożył Sławomir Kłos i tym sposobem zakończyliśmy spotkanie efektownym zwycięstwem 5:0.

Podsumowując brawa należą się dla całego zespołu, bez wyjątku. Zagraliśmy mądrze, bez wielu błędów, jednakże nie możemy popadać w hurraoptymizm, gdyż przeciwnik nie ustawił nam dzisiaj poprzeczki zbyt wysoko. Równie dobrze spotkanie, przy naszej lepszej skuteczności i dokładniejszej grze w przednich formacjach mogło zakończyć się nawet wynikiem dwucyfrowym.

Kończąc, możemy stwierdzić, iż za nami w tym sezonie mamy już jeden mecz pucharowy, dwa mecze ligowe, inaugurację w ALPN i jak dotychczas zero porażek. Takiego właśnie początku sezonu oczekiwaliśmy i musimy iść dalej za ciosem.

aquila 5-0 jeziorak
Bramki Zdobywali:
na 1:0 Łukasz Modelski (asystował Dawid Kurek)
na 2:0 Marek Garncarek (bez asysty)
na 3:0 Łukasz Modelski (asystował Łukasz Niechwiadowicz)
na 4:0 Łukasz Modelski (asystował Łukasz Niechwiadowicz)
na 5:0 Sławomir Kłos (rzut wolny)

Link do Galerii Zdjęć

Podpisano: Michał Frydrych (Asystent Trenera)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.