Drugi Mecz Kontrolny: FC AQUILA 3-4 Okręt Szczecin

Przed momentem zakończył się drugi oficjalny mecz kontrolny naszego zespołu. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół Okręt Szczecin, występujący na co dzień w lidze ALPN Prawobrzeże (Bukowe). Mecz był rozgrywany w trzech tercjach po 30 minut każda. Dzisiaj w naszym zespole oprócz seniorów występowało 3 juniorów z FC Aquila Szczecin Juniorzy i cała trójka zebrała po raz kolejny bezcenne doświadczenie w seniorskiej piłce.

Pierwsza tercja bez żadnych wątpliwości należała do naszych przeciwników. Tworzyli składne akcje, wymieniali więcej podań, byli skuteczniejsi w odbiorze. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem 2 goli. Nasi zawodnicy nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu, brakowało im koncentracji co przekładało się na liczne proste błędy, które popełniali.

Na drugą tercję zawodnicy wychodzili podrażnieni stratą 2 bramek i było widać na boisku lekką poprawę w grze. Momentami udało nam się budować składne akcje, jednakże większość z nich kończyła się niecelnymi uderzeniami zza pola karnego. W tej tercji udało nam się zdobyć kontaktowego gola. Niestety pod koniec tej tercji straciliśmy bezsensownego gola. Koniec drugiej tercji. Wynik 3-1.

Trzecią tercję nasi zawodnicy rozpoczęli o wiele lepiej niż dwie poprzednie. Zawodnicy wykorzystali błędy przeciwnika i szybko zdobyli 2 bramki dzięki czemu nasz zespół doprowadził do remisu. Niestety po raz kolejny zamiast mądrej gry nasi kibice zobaczyli nonszalanckie, typowo podwórkowe granie, które zakończyło się stratą 4 bramki. W taki sposób nie możemy grać i zawodnicy o tym wiedzą, dlaczego zatem grają w taki sposób ? Nie wiadomo. Niestety w dzisiejszym meczu bramki nie zdobył nasz dotychczasowy najlepiej strzelający zawodnik – Załęski. Mamy nadzieję że to tylko wypadek przy pracy i już za tydzień popularny Wojtula trafi do bramki przeciwnika.

🚑🚑 Boisko przy Pomarańczowej jest dla nas jednak pechowe. W kolejnym meczu straciliśmy zawodnika, który musiał opuścić boisko ponieważ został trafiony łokciem w żebra przez przeciwnika. Zawodnik będzie potrzebował ok 7-14 dni na powrót do zdrowia. Piotrek – życzymy szybkiego powrotu na boisko 🤗

🙅 Po dzisiejszym sparingu wiemy na pewno, że najbliższe tygodnie poświęcimy na poszukiwaniu wartościowego bramkarza dla naszego zespołu. Dzisiaj na bramce musiał stać nasz utalentowany napastnik z FC Aquila Szczecin Juniorzy. Bramkarz poszukiwany od zaraz !

FC AQUILA 3-4 Okręt Szczecin