FC AQUILA SZCZECIN wznowiła treningi

Zawodnicy AQUILI SZCZECIN już 25.01.2016r. wznowili treningi przygotowujące do rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Pierwsze zajęcia miały charakter rozruchu i nie były zbyt intensywne głównie z powodu zalegającego na boisku śniegu. Sztab szkoleniowy był zadowolony z frekwencji, bowiem na pierwszych zajęciach pojawiło się 22. zawodników. Mimo bardzo dobrej frekwencji brakowało kilku zawodników (min. Miłosza Pogody, Bartka Sierakowskiego, Kamila Kurka, Jakuba Kopacza, Wojtka Załęskiego, Piotra Bilskiego, Adama Michońskiego, Andrzeja Małeckiego oraz Patryka Rusaka). Bartek był do dyspozycji trenerów w środę, zaś pozostali zawodnicy mają w ciągu najbliższych dni wznowić przygotowania z resztą drużyny.

Nadal nie jest znana sytuacja zdrowotna Piotra Bilskiego. Zawodnik już od czterech miesięcy leczy uraz pięty. W styczniu został wysłany na 24 dni do sanatorium. Mimo codziennych zabiegów zawodnikowi nadal dokucza ból. Mamy nadzieję, że Piotrek szybko wróci do zdrowia.

Do drużyny po prawie 5 miesięcznej przerwie powrócił Karol Bukowski. Zawodnik pod koniec września wypłynął w 5. miesięczny rejs do Ameryki Południowej. Mamy nadzieję, że szybko nadrobi zaległości treningowe i wywalczy z powrotem miejsce w wyjściowym składzie.

 

W czasie treningu zawodnicy wykonywali przeróżne biegi o różnej intensywności. Całość zakończyli grą.

W okresie przygotowawczym zawodnicy będą trenować trzy razy w tygodniu. Kolejne treningi będą bardziej wymagające. W planach min.: treningi biegowe w lesie połączone z treningiem na siłowni w lasku arkońskim.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.