Kontuzje gonią kontuzje: Podsumowanie Września

We wrześniu rozegraliśmy aż 5 oficjalnych spotkań – 4. o mistrzostwo A-Klasy oraz 1. w pojedynku o Puchar Polski ZZPN. Zapraszamy do relacji.

MECZE

AQUILA SZCZECIN 0-0 Orzeł Grzędzice (03.09.2016r./18:30/Boisko przy ul. Pomarańczowej)

witek
W pierwszym z 5. wrześniowych spotkań podejmowaliśmy zespół Orła z Grzędzic. Spotkanie było bardzo wyrównane, bowiem gra w głównej mierze toczyła się w środkowej strefie boiska. Nasz zespół stworzył kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak przez zatrważający brak skuteczności nie zdołaliśmy pokonać bramkarza gości. Najbliższy zdobycia bramki był Michał Luleczka, jednak piłka po jego uderzeniu (praktycznie do pustej bramki) poszybowała 3 metry obok. We wrześniowych pojedynkach musiał pauzować Witalij Aleksandrow, który doznał kontuzji barku w meczu o PP ZZNP przeciwko Tanowii Tanowo. Witek najpewniej wróci do gry dopiero na początku października.

Zdjęcia z tego meczu znajdziecie <<< TUTAJ>>>

Kasta Szczecin-Majowe 0-3 AQUILA SZCZECIN (10.09.2016r./17:00/”Komin Arena”)

kasta

Na drugi z wrześniowych pojedynków nie jechaliśmy daleko – bowiem rozgrywaliśmy mecz na boisku “POD KOMINEM” na osiedlu Majowym z tamtejszą Kastą. Mecz był bardzo ciekawy, bowiem zawodnicy z obu zespołów chcieli zagrać jak najlepiej. Już w pierwszej połowie zdobyliśmy bramkę. Bardzo dobre dośrodkowanie Pawła Kirchhoffa z iście chirurgiczną precyzją wykończył Paweł Łubian. Uderzył z pierwszej piłki, z typowego woleja, tuż pod poprzeczkę. W drugiej połowie zawodnicy Kasty chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Na boisku rozpoczęła się praktycznie prawdziwa walka, nad którą nie zapanował sędzia tego spotkania.

daniel

Około 75 minuty meczu w wyniku bezpardonowego starcia z napastnikiem Kasty, boisko musiał opuścić nasz bramkarz – Daniel Kotowicz. Ponieważ nie mieliśmy innego bramkarza na ławce rezerwowych, zastąpić go musiał zawodnik z pola. W tej roli doskonale spisał się Paweł Kirchhoff, który pewnie bronił światła bramki. Szturm Kasty przerwaliśmy dopiero w ostatnich minutach, kiedy jeszcze dwa razy trafiliśmy do bramki gospodarzy. Najpierw szybki atak wyprowadził duet Kułaga-Szałek. Kułaga wykorzystał doskonałe podanie od Rafała i z zimną krwią posłał piłkę obok bramkarza. Trzecie trafienie zanotowaliśmy z rzutu rożnego. Bardzo dobre dośrodkowanie Michała Luleczki wykorzystał Mateusz Bylicki, który celnym uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

doping

W tym miejscu warto podziękować najmłodszym kibicom AQUILI, których doping dodał zawodnikom skrzydeł.

Zwycięstwo 0-3 okupione w bólach, bowiem Daniel nie zagra do końca rundy jesiennej (tydzień po meczu przeszedł zabieg artroskopii kolana na której dowiedzieliśmy się, że doznał urazu więzadeł krzyżowych) a przewidywany powrót do treningów szacuje się na styczeń 2017 roku. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zdjęcia z tego meczu znajdziecie <<<TUTAJ>>>

AQUILA SZCZECIN 4-0 OKS Center Goleniów (17.09.2016r./17:30/Boisko przy ul. Pomarańczowej)

przytulaski
W trzecim meczu podejmowaliśmy u siebie bardzo dobrze zorganizowany zespół OKSu Goleniów. Na szczęście z tego pojedynku wyszliśmy zwycięsko. Już w 2′ meczu doskonałe podanie Łukasza Modelskiego wykorzystał Kuba Kułaga.

Niestety kilka minut później, strzelec bramki musiał opuścić boisko bowiem nabawił się kontuzji uda.

Mimo szybko straconej bramki zawodnicy z Goleniowa twardo walczyli o bramkę wyrównującą. Na szczęście dwa razy wykorzystaliśmy zamieszanie w polu karnym rywali po rzutach rożnych. Najpierw wynik podwyższył Paweł Łubian, który wykorzystał błąd przeciwników przy wybiciu piłki. Kilka minut później to samo uczynił Mateusz Bylicki. Do przerwy schodziliśmy z trzy bramkowym prowadzeniem. Po przerwie jeszcze bardziej rozwścieczeni goście chcieli zdobyć chociaż jedną bramkę. Spokój w obronie uchroniły nas od najgorszego.

Bylicki Mateusz musiał przedwcześnie zejść z boiska, bowiem doznał kontuzji stopy.

Jedną z kilku sytuacji wykorzystał Janusz Kruszyński, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Dawida Stróżyka i mocnym uderzeniem w górny róg bramki zaskoczył bramkarza gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

AQUILA SZCZECIN 0-3 Chemik Police (21.09.2016r./16:30/Boisko w Załomiu)

W 3. rundzie PP ZZPN mierzyliśmy się z drużyną Chemika Police, która na co dzień występuje w wojewódzkiej okręgówce, a więc dwie klasy rozgrywkowe wyżej od nas. W przeszłości klub z Polic przez wiele lat występował na szczeblu III ligi, jednakże z powodu wielu problemów zespół został wycofany z rozgrywek i zgłoszony do wojewódzkiej okręgówki, gdzie ma odbudować swoją pozycję.

Do meczu przystępowaliśmy bez kilku ważnych zawodników. Za kartki pauzował Pogoda Miłosz, z powodu kontuzji nie mógł zagrać: Kuba Kułaga, Witalij Aleksandrow oraz Bylicki Mateusz, nieobecny z powodu pracy był Modelski Łukasz oraz Szałek Rafał. Mimo braków kadrowych szansę gry otrzymali inni zawodnicy. Niestety nie udało nam się sprawić niespodzianki i zasłużenie przegraliśmy z wyżej notowanym rywalem.

Relację znajdziecie <<<TUTAJ>>>

Zalew Stepnica 1-1 AQUILA SZCZECIN (24.09.2016r./11:00/Boisko w Stepnicy)

stepnica

Zaledwie trzy dni po ciężkim meczu w III rundzie PP ZZPN udaliśmy się w podróż do Stepnicy, gdzie mierzyliśmy się z tamtejszym Zalewem. Po bardzo zaciętym pojedynku obfitującym w wiele zwrotów akcji mecz zakończył się remisem 1:1 i w ostateczności podziałem punktów przez oba zespoły. Jedyną bramkę dla AQUILI zdobył Rafał Bednarek. Zawodnik wykorzystał podanie od Łukasza Modelskiego, przedryblował trzech przeciwników i mocnym uderzeniem dał prowadzenie naszej drużynie. Niestety długo się z niego nie cieszyliśmy, bowiem w samej końcówce goście doprowadzili do wyrównania.

Niestety w tym meczu Kuba Kułaga naderwał przyczep przywodziciela i na boisku zobaczymy go dopiero w listopadzie. Kontuzji również nabawił się Mateusz Bylicki (musiał zejść z powodu bólu w stopie) oraz Bartosz Sierakowski (otrzymał zalecenie odpoczynku z powodu kontuzji biodra). Mamy nadzieję, że Ci dwaj zawodnicy wrócą do dyspozycji meczowej już w kolejnych – październikowych meczach.

FREKWENCJA

W czasie wrześniowych treningów najlepszą frekwencję uzyskali: Paweł Łubian oraz Aleksander Lis. Gratulacje !

BIEG POMOC

bieg

Przedstawiciele naszego klubu – Jan Tomczyk oraz Waldemar Tomczyk, wzięli udział w biegu charytatywnym na rzecz mieszkanki Kijewa: Kasi Gryglas. Celem biegu było zebranie pieniędzy na LECZENIE I REHABILITACJĘ Kasi, chorej na stwardnienie rozsiane. Organizatorem akcji była Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi, a pomysłodawcą i koordynatorem Dominika Ługowska. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj biegli dla Kasi, a szczególnie najmłodszym sportowcom.

Kasia ma 26 lat i od lat 11 walczy z chorobą, która uniemożliwia jej codzienne funkcjonowanie jak chodzenie, siedzenie, samodzielne jedzenie, porozumiewanie się. Jest całkowicie zdana na opiekę rodziców. Jej stan jest bardzo ciężki, a jedyną, kosztowną formą leczenia jest rehabilitacja, walka z odleżynami, podawanie leków. SM jest również dotknięty jej ojciec, przez co koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie. Dodatkowo sytuację komplikuje choroba matki.
Choroba nie wybiera, a los sprawił że trafiło na Kasię. Każdy z nas może zachorować, dlatego tak ważna jest pomoc.
Pragniemy zebrać 100 tys. zł na przeszczep komórek macierzystych, który sprawi że choroba zacznie się cofać. Wspomóc akcję można przelewając symboliczną kwotę na konto fundacji Caritas na numer 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem “PoMOC dla Kasi”
Organizatorem akcji jest Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi. Pomysłodawcą i koordynatorem Dominika Ługowska. (źródło: http://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/117333)

Dzieci

FC AQUILA prowadzi nabór uzupełniający do swoich zespołów. Prowadzimy szkolenie młodzieży dla wszystkich zawodników w wieku 5 – 12 lat. Na zajęcia zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki, szczególnie z prawobrzeżnych dzielnic Szczecina (w szczególności z osiedli: Kijewo, Bukowe, Majowe, Słoneczne, Dąbie, Zdroje).