Listopadowe zakończenie – podsumowanie miesiąca

W listopadzie zespół seniorów rozegrał zaledwie trzy oficjalne spotkania o mistrzostwo A-klasy. Zapraszamy do relacji z listopadowych zmagań. W dalszej części artykułu również informacja o planie treningowym w grudniu.

MECZE

Znicz Niedźwiedź 0-6 FC AQUILA (06.11.2016r. /13:00/ boisko w Niedźwiedziu)

niedzwiedzbramkowa akcja na 0-6 (za chwilę Szałek – przy piłce – będzie asystował przy trafieniu Kułagi)

W niedzielne popołudnie udaliśmy się w podróż do Niedźwiedzia na mecz z tamtejszym Zniczem. Warunki do gry były na prawdę zadowalające – jak na tą porę roku było całkiem ciepło, boisko było całkiem nieźle przygotowane a i sędziowie spisywali się w tym pojedynku na piątkę z plusem.

Pierwsza połowa była indywidualnym popisem umiejętności Michała Luleczki, który wykorzystał wszystkie dogodne okazje zdobywając już w pierwszej połowie dwie bramki i notując asystę przy samobójczym trafieniu zawodnika Znicza. Niestety w tym meczu nasz najlepszy strzelec – Paweł Łubian – mimo dogodnych okazji nie zdołał ani razu pokonać bramkarza gospodarzy, dlatego skupił się na dogrywaniu piłki do lepiej dysponowanego tego dnia – Luleczki. To właśnie dzięki dokładnym podaniu od “Pawcia” do “karła” cieszyliśmy się ze zdobycia trzeciej i czwartej bramki w tym meczu. Piątą bramkę zdobyliśmy po rzucie rożnym – do wybitej piłki dopadł Dawid Stróżyk i zagrał ją do lepiej ustawionego kolegi – Rafała Szałka. Rafał zachował zimną krew i z bliskiej odległości przelobował bramkarza gospodarzy. Ostatnią bramkę zdobył Kuba Kułaga po świetnym podaniu od Szałka. Chwilę po zdobyciu szóstej bramki główny arbiter tego spotkania odgwizdał koniec meczu. Wynik końcowy: 0-6.

Na osobną pochwałę zasługuje postawa naszego bramkarza – Michała Kołodzieja, który przy stanie 0-1, popisał się kilkoma kluczowymi dla przebiegu meczu interwencjami.

Bramki zdobywali: 0-1 Luleczka Michał (as. Bylicki Mateusz), 0-2 sam. (as. Luleczka Michał), 0-3 Luleczka Michał (as. Łubian Paweł), 0-4 Luleczka Michał (as. Łubian Paweł), 0-5 Szałek Rafał (as. Stróżyk Dawid), 0-6 Kułaga Jakub (as. Szałek Rafał)

FC AQUILA 2-0 Hanza Goleniów (13.11.2016r. /18:00/ boisko przy ul. Pomarańczowej)

Niedzielnego wieczoru podejmowaliśmy u siebie zespół Hanzy Goleniów. Spotkanie rozgrywane było przy sztucznym świetle, ponieważ w listopadzie o godzinie 18 jest już całkiem ciemno. Pierwsza połowa optowała w wiele składnych akcji z obydwu stron. Widać było, że tego dnia zawodnikom gra w piłkę sprawia przyjemność, bowiem zawodnicy co chwilę popisywali się nienagannymi sztuczkami technicznymi. W naszym zespole najbliżej zdobycia gola był Paweł Łubian oraz Michał Luleczka. Niestety obydwaj zawodnicy nie zdołali wpisać się na listę strzelców, bowiem bramkarz gości bardzo zwinnie poruszał się między słupkami bramki. Na przerwę schodziliśmy przy stanie 0:0.

Druga odsłona meczu była praktycznie taka sama jak pierwsza. Oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek, jednakże to nasz zespół jako pierwszy objął w tym meczu prowadzenie. Wybitą piłkę przez zawodników gości przejął nasz środkowy obrońca – Bartosz Sierakowski – i mocnym, płaskim uderzeniem z okolicy 30m wpisał się na listę strzelców.

Od tego momentu grało nam się zdecydowanie lepiej. Nabraliśmy pewności siebie, i zaczęliśmy wykorzystywać błędy rywali. Chwilę po zdobytej bramce sam na sam z bramkarzem wyszedł nasz snajper – Kuba Kułaga, który był przez niego faulowany w polu karnym. Sędzia bez zawahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki – Bartosz Sierakowski – i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Ostatnie minuty to heroiczny atak gości, w wyniku których czerwoną kartkę otrzymał nasz drugi środkowy obrońca – Tomasz Turczyn. Mimo, że ostatnie 2 minuty graliśmy ze stratą 1 zawodnika, udało nam się dotrwać do końcowego gwizdka. Wynik końcowy: FC AQUILA 2-0 Hanza Goleniów.

Bramki zdobywali: 1-0 Bartosz Sierakowski (bez asysty), 2-0 Bartosz Sierakowski (as. Kuba Kułaga)

Zryw Kołbaskowo 2-8 FC AQUILA (19.11.2016r. /14:00/ boisko w Kołbaskowie)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2016/2017 zmierzyliśmy się w meczu wyjazdowym z zespołem Zrywu Kołbaskowo. Zawodnicy od początku meczu wykazali się zimną krwią pod bramką rywali i zaaplikowali przeciwnikom kilka goli. Ostatni mecz tej rundy zakończył się wynikiem 2-8, i pozostało nam jedynie oczekiwać kolejnych spotkań w rundzie wiosennej. Do zobaczenia w przyszłym roku !

Bramki zdobywali: 1-0 Łubian (as. M. Luleczka), 2-0 Kułaga (as. R. Szałek), 3-0 Luleczka (as. B. Sierakowski), 4-0 Gawron P. (as. P. Łubian), 5-0 Górski (as. M. Luleczka), 5-1 Zryw, 6-1 Luleczka (as. Ł. Modelski), 6-2 Zryw, 7-2 Kułaga (as. A. Urbaniak), 8-2 Modelski (as. M. Nitzler)

TRENINGI

W listopadzie najlepszą, 100% frekwencję na treningach zanotowało dwóch zawodników: Patryk Gawron oraz Michał Luleczka. Brawo !!

PLANY NA GRUDZIEŃ/STYCZEŃ

W najbliższych tygodniach weźmiemy udział w kilku turniejach halowych z których relację zdamy na początku przyszłego roku. Wszystkich miłośników biegania już teraz zapraszamy na zawody biegowe. Na naszej stronie opublikujemy wszystkie zdjęcia kibiców, którzy wezmą udział w biegu (prosimy o nadsyłanie zdjęć z trasy).

Szczeciński Bieg Noworoczny SZCZECIN, Jasne Błonia przy Pomniku Czynu Polaków, 1.01.2017, godzina: 14.00, długość trasy – 5km