Kolejny Skandal ? Afera paliwowa w Szczecinie na Orlej ? TWARDE DOWODY !

Na podstawie kosztorysu wydatków na administrację i eksploatację boiska sportowego przy ul. Orlej wynika, że na nawozy na obiekt przy ul. Orlej, MOSRiR w 2018 roku wydał 0,00 zł oraz na podstawie odpowiedzi Pana Wiceprezydenta Przepiery na interpelację radnego Dariusza Mateckiego, w której to odpowiedzi Pan Wiceprezydent Przepiera zapewnił, że boisko to było koszone w 2018 roku trzy razy w tygodniu, a z załączonego kosztorysu wynika, że na paliwo na obiekt przy ul. Orlej MOSRiR wydał 0,00 zł, prosimy o sprawdzenie, co się tam … u Was dzieje. Istnieje podejrzenie, że MOSRiR przy cichej akceptacji Urzędu Miasta zdobywał nawozy i paliwo do kosiarki z nielegalnych źródeł.

W ostatnim czasie dużo mówi się o aferze paliwowej. Czy te sprawy nie są przypadkiem powiązane ? Kosząc hektarowy obszar boiska, kosiarka spala przeciętnie 10 litrów paliwa na jedno koszenie. Przy trzech koszeniach tygodniowo, od Maja do Listopada, jest to ponad 1000 litrów paliwa na sezon. Skąd MOSRiR zdobywał paliwo ? W tym miejscu warto dodać, że obiekt jest dobrze widoczny dla każdego mieszkańca i żaden nie widział pracowników MOSRiRU używających kosy.

Warto przyjrzeć się bliżej, czy informacje, które Urząd Miasta otrzymuje wprost od kadry kierowniczej Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji, są fałszywe – i należy wyciągnąć odpowiednie konsekwencje od osób odpowiedzialnych za tą podłą farsę, albo co gorsza prawdziwe i należy zgłosić podejrzenie zdobywania przez dyrekcję MOSRiR paliwa i nawozów ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Sprawa jest niezwykle poważna, ponieważ MOSRiR jest instytucją podlegającą Urzędowi Miasta, a dzieją się tam niewyjaśnione zjawiska.