Krótki miesiąc czyli podsumowanie Marca

W marcu zespół seniorów AQUILI rozegrał zaledwie dwa ligowe mecze. Zapraszamy do relacji z ligowych zmagań.

MECZE

Zjednoczeni Kobylanka 2-1 FC AQUILA (19.03.2017r. / 15:00 / boisko w Reptowie)

W niedzielne popołudnie udaliśmy się na wyjazdowy mecz do Reptowa, aby zmierzyć się z zespołem Zjednoczonych Kobylanka. Zawodnicy Aquili bardzo źle weszli w mecz, nie wykorzystując kilku dogodnych okazji na początku spotkania. Co gorsza, zespół gospodarzy po uderzeniu z okolicy 30 metra wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i schodziliśmy z bagażem jednej bramki.

 

W drugiej połowie meczu mocniej zaatakowaliśmy przeciwnika. Niestety żadne strzały nie chciały wpaść do bramki przeciwnika. Po raz drugi w tym meczu przeciwnik wykorzystał jedną ze swoich kontr. Na szczęście nasz zawodnik przerwał akcję faulem w bocznej strefie boiska. Wydawać by się mogło, że mamy wszystko pod kontrolą. Niestety okazało się, że w polu karnym dwóch zawodników stało zupełnie bez krycia i jeden z zawodników umieścił piłkę w bramce strzałem głową z bardzo bliskiej odległości.

Ponieważ w tym momencie nie mieliśmy już nic do stracenia ruszyliśmy do totalnej szarży na bramkę przeciwnika. Niestety bramkę na 2-1 zdobyliśmy dopiero w 90′ meczu za sprawą Mateusza Bylickiego.

Pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2016/2017 przegrywamy 2:1.

Bramkę na 2-1 zdobył: Mateusz Bylicki (as. Rafał Szałek)

Orzeł Grzędzice 0-2 FC AQUILA (25.03.2017r. / 16:00 / boisko w Grzędzicach)

W sobotę o godzinie 16 na boisku w Grzędzicach odbył się mecz pomiędzy zespołem Orłów z Grzędzic oraz ze Szczecina. Było to spotkanie pełne dramaturgii, zwrotów akcji jak w kalejdoskopie, budowania świetnych akcji na 1-2 kontakty, mierzonych uderzeń zza pola karnego oraz ciągłej walki w powietrzu. A w tym meczu walki w powietrzu było co nie miara. Piłka latała górą z jednej połówki na drugą, co świadczy o wysokim poziomie gry głową u zawodników.

Tym razem na prowadzenie wyszli zawodnicy Aquili już w 10 minucie meczu. Paweł Łubian oddał bardzo niecelny strzał z lewej nogi. Na szczęście piłka nie zmierzała ani w światło bramki ani za linię końcową. Jak się okazało było to idealne podanie wzdłuż pola karnego, zaadresowane wprost do niepilnowanego Michała Luleczki, który stanął oko w oko z bramkarzem. Mierzone uderzenie w długi róg bramki i wychodzimy na prowadzenie. Zupełnie jak przed tygodniem do końca połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia gola.

W drugiej połowie zawodnicy obu zespołów chcieli strzelić gola za wszelką cenę. Zespół z Grzędzic stworzył sobie kilka dogodnych okazji, na szczęście dla nas nie zamienili żadnej z nich na bramkę. Pod koniec meczu ostateczny cios zadał Aleksander Garackievich, który po asyście Witalija Aleksandrowa z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu i to my pierwszy raz w tym roku cieszyliśmy się ze zdobytych 3 punktów.

Bramki zdobywali: 0-1 Luleczka Michał (as. Łubian Paweł) / 0-2 Garackievich Aleksander (as. Aleksandrow Witalij)

TRENINGI

W marcu najwyższą frekwencję na treningach uzyskali: Sierakowski Bartosz oraz Kotowicz Daniel. Gratulacje !

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.