Na B-Klasowe boisko 1mln zl to za mało !!!

decyzjaZdaniem urzędników z Urzędu Miasta Szczecina nie da się zmodernizować boiska w Kijewie dysponując budżetem w wysokości ok. 1 mln złotych (słownie: JEDNEGO MILIONA ZŁOTYCH). Poniżej prezentujemy list, który dzisiaj wpłynął na skrzynkę mailową naszego klubu.

PREZENTUJEMY ORYGINALNĄ TREŚĆ LISTU:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż Państwa projekt dotyczący „Adaptacji i renowacji boiska sportowego wraz z budową zaplecza sanitarno-socjalnego na działce nr 106/2 z obrębu 4107 Szczecin Dąbie położonej przy ul. Orlej” nie może zostać przyjęty. Koszt realizacji zadania znacznie przekracza 1 mln zł. W załączeniu przesyłam katrę oceny zadania sporządzoną przez Wydział Sportu.

Pozdrawiam
Marlena Sychowicz

Urząd Miasta Szczecin
Biuro Strategii
pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin
tel. +4891 424 50 76, fax +4891 435 11 65
msychow@um.szczecin.pl – www.szczecin.eu

KOMENTARZ:
Składając projekt na Budżet Obywatelski 2015 dokładnie sprawdziliśmy ceny towarów i usług na rynku budowlanym. Jesteśmy pewni, że kwota nie przekraczająca miliona złotych wystarczyłaby w zupełności na wyrównanie płyty B-Klasowego boiska, oświetlenie, budowę szatni, ogrodzenia i zakup bramek piłkarskich.

Nie chcemy budować Stadionu Narodowego. To ma być osiedlowe boisko. Jesteśmy przekonani, że odrzucenie naszego projektu to jedynie wymówka urzędników, którzy tak naprawdę oddolnymi inicjatywami nie są zainteresowani.

Wolą lekką ręką trwonić nasze podatki, na które wszyscy ciężko pracujemy np wydając prawie 5 mln złotych na zakup 330 rowerów miejskich, czyli zdaniem miejskich urzędników jednego całkiem przeciętnego roweru i słupka do jego postawienia nie da się kupić za mniej niż 13 500 złotych. To nie ich forsa. MOGĄ SZASTAĆ!!

Nic dziwnego, że urzędnicy nie widzą możliwości modernizacji B-klasowego boiska za mniej niż milion. Lepiej wydać prawie taką samą kwotę na 15 minutowy pokaz sztucznych ogni. Włodarzom gratulujemy gospodarności !


Nota bene wg argumentów tych samych urzędników miejskich – klub liczący prawie stu zawodników jest w stanie brać udział w oficjalnych rozgrywkach grup seniorskich i młodzieżowych ze wsparciem gminnym aż siedmiu tysięcy złotych rocznie !!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.