Pomyłka w Kurierze Szczecińskim !

Szanowny Panie Redaktorze,
Żądamy sprostowania nieprawdziwych informacji na temat klubu FC Aquila Szczecin zamieszczonych w internetowym i papierowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego (link do artykułu http://www.24kurier.pl/aktualnosci/sport/pilka-nozna-rodzice-sponsorami-swoich-dzieci , dostęp z dn. 14.04.2018, godz. 10:08).

 

Podana w artykule ilość zawodników zarejestrowanych w klubie FC Aquila Szczecin do rozgrywek młodzieżowych (tak, jak w zestawieniu, czyli bez seniorów i skrzatów) wynosi 73 zawodników. Są to zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach młodzika, orlika i żaka. W klubie trenuje też 36 zawodników młodzieżowych, którzy z braku dostępu do boisk na mecze kolejnych grup wiekowych, nie biorą udziału w rozgrywkach ZZPN.

 

Jesteśmy jednym z nielicznych klubów piłkarskich, gdzie zawodnicy nie opłacają składek i uczestniczą w treningach bezpłatnie. Zawodnicy otrzymują bezpłatnie także stroje meczowe i treningowe, szaliki klubowe, bidony. Nie ponoszą również kosztów dojazdów na wyjazdowe mecze i turnieje, gdyż klub ponosi te koszty. Pomimo jednego z najmniejszych wsparcia finansowego z gminy Szczecin dla klubu piłkarskiego, oszczędna gospodarka finansowa pozwala na rezygnację ze składek, tak by każde zainteresowane sportem dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach piłkarskich w naszym klubie pod okiem trenerów posiadających najwyższe kwalifikacje trenerskie w szkoleniu, w tym w szkoleniu dzieci i młodzieży (UEFA Elite Youth A i UEFA A).

 

Klub od 2011 roku rokrocznie uczestniczy w rozgrywkach ZZPN zarówno seniorów jak i drużyn juniorskich pomimo całkowitego braku zaplecza treningowego. Sprzęt treningowy i meczowy łącznie z bramkami dla drużyn młodzieżowych trenerzy muszą przechowywać w domach i przywozić na treningi i mecze we własnym zakresie.

 

Pisanie nieprawdziwych informacji na łamach Waszej gazety jakoby liczba uprawnionych do rozgrywek ZZPN wynosiła tylko 15 zawodników, podczas gdy w samej grupie wiekowej młodzików uprawnionych jest 30 zawodników, zaś w żakach i orlikach kolejnych 43 zawodników, godzi w dobre imię naszego klubu. W związku z tym żądamy sprostowania nieprawdziwej informacji i przeprosin w takiej samej formie, w jakiej artykuł został opublikowany. W przeciwnym razie wystąpimy na drogę sądową. Jeżeli redakcja jest zainteresowana uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji na temat FC Aquila Szczecin i zawodników klubu, pozostaję do dyspozycji.

 

Z poważaniem
Jan Tomczyk
Prezes FC Aquila Szczecin