Oficjalne otwarcie boiska przy Orlej (01.07.2018)

W dniu 01.07.2018 w uroczystości oficjalnego otwarcia boiska, zwycięskiego projektu #SBO2015 przy ul. Orlej w Kijewie wzięli udział okoliczni mieszkańcy. Uroczystość zorganizował nasz klub przy wsparciu życzliwych mieszkańców osiedla. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy !


Boisko oficjalne otworzył Pan Prezydent Krzystek wraz z Panią Przewodniczącą Rady Miasta Stefanią Biernat, Panem Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Bagińskim oraz pozostałymi przedstawicielami Urzędu Miasta, Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji.


Boisko poświęcił Ksiądz Proboszcz Emanuel Lose z parafii p.w.Św. Jadwigii Królowej w Szczecinie. Mamy nadzieję, że łaska Św. Jadwigii sprawi, że z tego obiektu jak najczęściej będziemy schodzili jako zwycięzcy a wszyscy grający zawodnicy nie będą odnosić kontuzji.


Na ręce przedstawiciela FC Aquila Szczecin wręczono wiele piłek, które posłużą do przeprowadzania treningów piłki nożnej na nowym boisku. Po zakończeniu oficjalnej części najmłodsi mieszkańcy osiedla uczestniczyli w zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów oraz trenerów z #FCAquilaSzczecin.

#MeczBIALIvsCZERWONI

Odbyły się dwa mecze: mieszkańcy ?Biali? ? mieszkańcy ?Czerwoni? oraz mecz #FCAquilaSzczecin ? Pogoń Prawobrzeże Szczecin.
Niezwykle ciekawy przebieg miał pierwszy mecz, który po wielu fantastycznych akcjach obu drużyn zakończył się remisem. W rzutach karnych przewagę uzyskali ?Biali?. Wszyscy zawodnicy tego meczu byli nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

#PomagamyKASI

Uroczystemu otwarciu towarzyszył 'Bieg po Zdrowie?- dla Kasi Gryglas mieszkanki naszego osiedla.#PomagamyKasi. Uczestnicy biegu wpłacili 1038,57 zł i 2 euro, które zasiliły konto Kasi poprzez organizację Caritas.

Wszystkie odpowiedzialne podmioty czynią starania, by w okresie wakacji zajęcia piłki nożnej odbywały się jak najczęściej. Do zobaczenia na boisku !