Oszczercza interpelacja Wijasowej !

W dniu 08 kwietnia 2019 roku radna Urzędu Miasta Szczecin – Edyta Łongiewska Wijas złożyła interpelację do Prezydenta Miasta. W swoim piśmie domaga się udostępnienia boiska mieszkańcom w tygodniu od godziny 6 rano i w weekendy od 7 rano, aby mogli uprawiać jogging. SKANDAL ! Obiekt piłkarski w mniemaniu radnej z Koalicji Obywatelskiej zamiast do gry w piłkę nożną, tak jak zgłoszono w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim, ma służyć nie tylko osobom, które chcą uprawiać na obiekcie jogę ale również jogging. Co dalej, może radna zażyczy sobie jeszcze wybiegu dla psów w tym miejscu, wszak od kilku miesięcy obiekt do niczego innego się nie nadaje ! Nic tylko wpuścić tam psy!

A co do grzybów to rosną one nadal – w roku 2019, więc interpelacja radnej jest niezasadna.

Co do godzin otwarcia, to są one krótsze niż w zeszłym roku, kiedy z obiektu można było korzystać do zmierzchu ( obecnie jest zamykane już o 19:30), a na obiekcie odbywały się ponadto treningi pod okiem trenerów, rozgrywki zrzeszonych i niezrzeszonych mieszkańców oraz turnieje piłki nożnej najmłodszych czy festyny.

Konkludując: mamy na osiedlu boisko nie do piłki nożnej, lecz do joggingu dla Pani Wijas, a w dodatku porośnięte grzybami i zamknięte przez większą część dnia.

Poniżej prezentujemy treść tej interpelacji.

Szanowny Panie Prezydencie,

na podstawie § 53 Regulaminu Rady Miasta zwracam się z interpelacją w sprawie boiska przy ul. Orlej na os. Kijewo. Ilekroć chciałam wejść na teren boiska, było ono zamknięte. Z podobnymi głosami zwracali się do mnie również mieszkańcy, zwłaszcza w ostatnich dniach, gdy pogoda się poprawiła.

W związku z powyższym proszę o podanie w jakich godzinach i terminach mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych klubach mogą z boiska korzystać (nadmienię, że boisko powstało w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakładał otwarty dostęp do niego).

Proszę również o przybliżenie kwestii organizacyjnych (w szczególności kto odpowiada za udostępnianie boiska oraz jego utrzymanie; czy boisko podlega monitoringowi poprzez kamerę i kto jest uprawniony do podglądu wizji; kiedy zakończy się budowa zaplecza i jakie funkcje będzie ono pełnić; komu zostanie powierzona opieka nad aktualnie stawianym budynkiem; kto i na jakich zasadach będzie mógł z budynku korzystać).

Zwracam się wnioskiem o uwzględnienie otwarcia boiska w dni powszednie od godziny 6.00 rano, a w soboty i niedzielę od godziny 7.00, tak aby osoby chcące trenować lub uprawiać jogging przed pracą mogły z boiska korzystać.

Mam również nadzieję, że nie powtórzy się sytuacaja sprzed roku, kiedy boisko dłużej było zamknięte, niż otwarte. Większość czasu można było spoglądać na murawę tylko zza ogrodzenia. Po wejściu na jej teren i tak zresztą trzeba było uważać na śliskie białe grzyby, które przez brak użytkowania porastały ją gęsto.

W załączniku zdjęcia grzybów na boisku:

Link do interpelacji: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11201.asp?soid=8826C735EAD449E990DE0F15A0AF7132&fbclid=IwAR3YrKGl_Sd3pUtp6-eDYzrJKgGxHhGF0LSSrB12gPGCsG08d7qLzJohSA0