Inauguracja sezonu: Podsumowanie Sierpnia

MECZE

W sierpniu rozegraliśmy trzy oficjalne spotkania – dwa w Pucharze Polski ZZPN oraz jeden ligowy o mistrzostwo klasy A. Zapraszamy do relacji z naszych sierpniowych pojedynków.

FC AQUILA 12-0 Pionier Szczecin (21.08.2016r./16:00/Boisko przy ul. Pomarańczowej)1

Pierwszy z trzech pojedynków zagraliśmy z nowo powstałym – a w zasadzie reaktywowanym – zespołem KS Pionier Szczecin.

Ostatni mecz piłki nożnej drużyna ?Pioniera? rozegrała na własnym stadionie 18 marca 1995 roku z Polonią Płoty, zakończył się rezultatem 1:2 (źródło: wikipedia.org)

Zespół Pioniera od początku meczu starał się podejść wysokim pressingiem aby agresywnie odebrać nam piłkę. Dzięki zbyt odważnej grze przeciwników, nasi napastnicy mogli wykazać się dużą szybkością i co rusz zagrozić bramce przeciwnika. W pierwszej połowie meczu, nie mogliśmy rozwinąć skrzydeł, bowiem z nieba zaczął padać bardzo mocny deszcz. 2

W drugiej połowie meczu, gdy deszcz przestał padać a przeciwnicy opadli z sił i zdołaliśmy zanotować kilka trafień. W tym miejscu warto zauważyć, że było to najwyższe pucharowe zwycięstwo w historii klubu. Jakub Kułaga, który wpisał się 9-krotnie na listę strzelców, zanotował najwięcej trafień w historii naszych oficjalnych występów.

Bramki zdobywali kolejno: 1-0 Kwiatkowski P. (as. Kułaga J.), 2-0 Kułaga J. (as. Kwiatkowski P.),  3-0 Kułaga J. (as. Luleczka M.), 4-0 Kułaga J. (as. Szałek R.), 5-0 Pogoda M. (bez asysty), 6-0 Kułaga J. (as. Szałek R.), 7-0 Kułaga J. (bez asysty), 8-0 Kułaga J. (as. Pogoda M.), 9-0 Kułaga J. (as. Kirchoff P.), 10-0 Kułaga J. (as. Kwiatkowski P.), 11-0 Kwiatkowski P. (as. Luleczka M.), 12-0 Kułaga J. (as. Kirchoff P.)

Link do Galerii Zdjęć: https://www.facebook.com/aquilaszczecin/photos/?tab=album&album_id=1537617142931000

FC AQUILA 1-1 Zjednoczeni Kobylanka (27.08.2016/15:30/Boisko przy ul. Pomarańczowej)

3

Przy blisko 35*C zainaugurowaliśmy pierwszą kolejkę A-Klasy sezonu 2016/2017. Nasz przeciwnik – Zjednoczeni Kobylanka przyjechał w mocno zmienionym składzie (w porównaniu z rundą wiosenną minionego sezonu) i sprawili nam trochę problemów. Przede wszystkim nie zagraliśmy na swoim optymalnym poziomie, ze zbyt dużą nonszalancją dlatego pretensje o stratę dwóch punktów możemy mieć tylko i wyłącznie do samych siebie. Na uwagę na pewno zasługuje trafienie Miłosza Pogody z rzutu wolnego. Piłka po bardzo mocnym uderzeniu z rzutu wolnego, odbiła się od poprzeczki oraz bramkarza i wturlała się do bramki.

Bramki zdobywali: 0-1 Zjednoczeni, 1-1 Pogoda M. (rzut wolny)

FC AQUILA 1-1 (3:1) Tanowia Tanowo (31.08.2016r./19:00/Boisko przy ul. Pomarańczowej)

4
W środowy wieczór rozegraliśmy mecz w ramach II rundy Pucharu Polski ZZPN. Naszym przeciwnikiem był bardzo dobrze operujący piłką zespół Tanowii Tanowo. Przeciwnicy postawili poprzeczkę naprawdę wysoko. Już w pierwszych minutach wykorzystali błąd w komunikacji i zdobyli bramkę z rzutu wolnego. Niedługo po tym wydarzeniu zdołaliśmy wyrównać. Po faulu na Tomaszu Turczynie, sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Sierakowski. Pomimo,że obie drużyny do końca regulaminowych 90 minut stworzyły wiele okazji do zdobycia bramki, żadnej z nich nie udało się przenieść szali na swoją korzyść. Sędzia zarządził dogrywkę – 2x 15 minut, w której okazaliśmy się lepszym zespołem. Bramka Alana Urbaniaka oraz Michała Luleczki zapewniły nam awans do trzeciej rundy Pucharu Polski. W tym miejscu warto odnotować, że jest to pierwszy historyczny awans do III rundy, bowiem tak wysoko nasz zespół jeszcze nie zaszedł ! Brawo Drużyna ! Najwyżej graliśmy w drugiej rundzie, z której odpadaliśmy z zespołami: Promień Mosty (1:6), Jeziorak Szczecin (0:9), Tanowia Tanowo (1:2).

6
Bramki zdobywali: 0-1 Tanowia, 1-1 Sierakowski B. (rz. karny), 2-1 Urbaniak A. (as. Luleczka M.), 3-1 Luleczka M. (as. urbaniak A.)

Link do Galerii Zdjęć: https://www.facebook.com/aquilaszczecin/photos/?tab=album&album_id=1551158054910242

TRENINGI

Seniorzy

Pierwszy zespół cały czas trenuje na obiektach przy ul. Pomarańczowej oraz Witkiewicza. Jeżeli chcesz sprawdzi swoje umiejętności w naszym zespole prosimy o kontakt m@ilowy: fc_aquila@o2.pl

FREKWENCJA

W czasie wakacyjnych treningów najlepszą frekwencję – 100% – uzyskał Patryk Gawron. Gratulacje !

Dzieci

FC AQUILA prowadzi nabór uzupełniający do swoich zespołów. Prowadzimy szkolenie młodzieży dla wszystkich zawodników w wieku 5 ? 12 lat. Na zajęcia zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki, szczególnie z prawobrzeżnych dzielnic Szczecina (w szczególności z osiedli: Kijewo, Bukowe, Majowe, Słoneczne, Dąbie, Zdroje).

Treningi we wrześniu odbywają się dwa razy w tygodniu:

poniedziałki : 17.00 ? 18.30 (boisko przy SP 37 ? os. Słoneczne)

piątki : 18.00 ? 19.30 (boisko przy ul. Pomarańczowej ? os. Bukowe)

Zainteresowanych rodziców zapisaniem dziecka prosimy kontaktować się z jednym z trenerów:

trener UEFA A Maciej Tomczyk (792290992)

trener UEFA A Jan Tomczyk (792240791)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.