Sezon 19/20 zakończony ?

Przed momentem rozpoczęła się ważna videokonferencja, która otworzył prezes Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej Jan Bednarek. Tematem przewodnim: co z obecnie niedokończonym sezonem ? Większość prezesów opowiedziała się za zakończeniem obecnego sezonu z awansem Arkonii Szczecin, bez żadnych spadków z ligi.

?? Pojawiły się jakieś pojedyncze głosy by w lipcu kończyć rozgrywki z podziałem na grupy ale one raczej nie będą brane pod uwagę, ponieważ tak na prawdę nie wiemy na czym stoimy, a granie ligi bez przygotowania do niej mija się z celem. Niestety ze względu na kluby z wyższych lig, awans 2 lub 3 zespołów z A-Klas nie był brany pod uwagę. Dziękujemy 4 lidze ????

?? Prezes zapowiedział, że związek jest gotów pomagać klubom. Następnym tematem była praca trenera w czasie pandemii. W przypadku zajęć w grupie 6 zawodników + trener, praca ta jest mocno utrudniona. Nie wszystkie boiska w gminach są otwarte i kluby nadal nie mają miejsca do trenowania. Są przypadki w ekstraklasie że klub nie ma wstępu na stadion miejski, ponieważ gmina nie jest w stanie zadbać o jego otwarcie zgodnie z obowiązującymi przepisami. ????

Na koniec wszyscy otrzymali poradę by dbać o siebie i bliskich, ponieważ nasze zdrowie jest najważniejsze a dopiero w następnej kolejności powinniśmy zastanowić się co zrobić z naszą piłką. Czekamy na rozwój sytuacji oraz ostateczne decyzje czy decyzje z wideokonferencji zostaną podtrzymane, oraz jak będzie wyglądał przyszły sezon rozgrywkowy.

Na ten moment to wszystkie informacje.
#Dbaj_o_siebie_i_o_bliskich
AQUILA_HEJ