Trenerzy AQUILI na Jasnej Górze

😇😇😇 19 lipca 2018 roku, trenerzy AQUILI odwiedzili sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz klasztor OO. Paulinów. Do tego przepięknego miejsca przychodzą oraz przyjeżdżają pielgrzymi i turyści nie tylko z Polski ale również z całego świata. Warto tu być i poczuć magię tego świętego miejsca, które na przestrzeni wieków przetrwało wiele wojen i zagrożeń nie tylko ze strony zagranicznych wrogów ale również rodzimych zdrajców. 😱😱🤮

😇 W tym miejscu warto przywołać słowa Św. Jana Pawła II:😇

” Pragne przywolac wszystkich, którzy nie ulękli się niebezpieczeństw i trudności, nie zatracili wiary w ideały i prawdziwe wartości, nie zagubili sensu życia i pracy, nie ulegli słabościom, lecz w poczuciu solidarnej odpowiedzialności i troski umacniają swoich braci w wierze i w przekonaniu, że dla chrześcijanina nie ma sytuacji bez wyjścia, że warto żyć w swoim kraju i podejmować twórcze inicjatywy, budować wspólnotę ludzkich serc i umysłów.

Człowiek na tej polskiej ziemi tak bardzo potrzebuje nadziei.

Co to jest nadzieja? Co ona znaczy? Znaczy: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!” (Rz 12, 21). Zło można zwyciężać. To jest właśnie siła nadziei.

Może w tej chwili, w tym dziejowym momencie, nadzieja jest najbardziej zagrożona. A równocześnie najbardziej nieodzowna. Nadzieja, która jest mocą człowieka, która go czyni mocnym również wśród cierpień i doświadczeń. Wśród przeciwieństw.

Pani Jasnogórska, spraw, aby człowiek na polskiej ziemi zwyciężał mocą tej nadziei, która rodzi się z Chrystusa, z Eucharystii. Przecież On „do końca nas umiłował. ”

Bóg zaplać
(JP II, trzecia pielgrzymka do Polski, 8-14 czerwca 1987)