W pościgu za czołówką czyli Komarex ? Aquila !

komarowo-aquilaJuż w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 zespół ze Szczecina uda się w podróż na spotkanie wyjazdowe z drużyną Komarexu. Będzie to pierwsze ligowe spotkanie rozgrywane przez zespół Aquili po długotrwałym okresie zimowym, natomiast zespół gospodarzy podejmował przed tygodniem drużynę Leśnika z Klinisk. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy, którzy wbili przeciwnikom trzy bramki. Dzięki tej bezcennej wygranej zespół Komarexu znacznie przybliżył się do czołówki tracąc do liderującej Hanzy Goleniów tylko dwa oczka (drużyna Hanzy również przed tygodniem pauzowała przyp.red) i oddalając się od szczecińskiej drużyny na siedem punktów.

Oba zespoły stoczyły do tej pory między sobą trzy pojedynki. Dwukrotnie wygrywał Komarex. Ostatnie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Przypomnijmy sobie tamten dramatyczny mecz. W pierwszym meczu sezonu 2012/2013 rozgrywanym w Szczecinie drużyna gości z Komarowa przegrywała z Nami już 3:0 (pomimo tego, iż czerwoną kartkę już w 20 minucie meczu ujrzał nasz zawodnik Kajetan Orecki), jednakże w ostatnich dziesięciu minutach Komarex doprowadził do wyrównania.

W składzie Aquili dojdzie na pewno do sporych zmian kadrowych w porównaniu do poprzednich spotkań z Komarexem. Nie zobaczymy strzelca dwóch bramek w pojedynku sprzed roku – Rafała Batora (zawodnik wyjechał do Holandii), zabraknie również ?killera?, który w jesiennym pojedynku osłabił zespół otrzymując czerwoną kartkę – Kajetana Oreckiego (zawodnikowi zakończył się okres wypożyczenia i powrócił do swojego macierzystego zespołu – Kasty Majowe) oraz Marcina Domżała, który postanowił zawiesić swą zawodniczą karierę. Zespół będzie musiał radzić sobie bez kontuzjowanych zawodników: do Damiana Zdanowskiego (jeszcze nie doleczył urazu stopy, którego nabawił się w czasie turnieju piłki halowej w Klein-Gerau) dołączyli w tym tygodniu dwaj pechowcy: Bartosz Górski (nabawił się kontuzji kostki w czasie niedzielnego sparingu z Hanzą Goleniów) oraz Bartłomiej Kaczmarek który doznał kontuzji więzadeł kolana w czasie niedzielnej sesji zdjęciowej.

Szansę debiutu w zespole otrzymają być może nowi zawodnicy, którzy dołączyli do Klubu w czasie zimowego okresu przygotowawczego. Mowa tutaj o: Łukaszu Kubicielu, Bartłomieju Grzegrzółce oraz Łukaszu Szymanku.

Zapowiada się emocjonujący pojedynek na trudnym terenie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Rozgrywki: B-Klasa
Data: 20 kwietnia 2013r.
Dzień Tygodnia: Sobota
Godzina: 16:00
Miejsce: boisko w Komarowie

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.