Wymęczone zwycięstwo, czyli Pomorzanin II 0-2 AQUILA (15.09.2013r.)

15.09.2013r. ? występy czterech drużyn AQUILI

W ostatnią niedzielę cztery nasze drużyny występowały w swoich rozgrywkach. Zapraszamy do relacji jak im poszło!

I ZESPÓŁ

Zawodnicy pierwszego zespołu seniorów udali się w podróż do oddalonego o około 62km Przybiernowa, by rozegrać spotkanie z rezerwami Pomorzanina. Mecz rozpoczął się o godzinie 16. Od początku widać było dosyć chaotyczną grę u obu zespołów. Nie wiadomo czy było to spowodowane trochę nierówną murawą, śpiącą pogodą (ciśnienie było niskie, na dodatek przez cały dzień gromadziły się chmury deszczowe co i rusz spuszczając z nieba deszcz) czy popołudniową godziną, kiedy większość sjestuje po niedzielnym obiedzie.

Od początku dobrze w spotkanie weszli obrońcy nie pozwalając na zbyt wiele ofensywie gospodarzy, jednakże przy wyprowadzaniu akcji nie było już tak różowo. Dużo chaotyczności przy prostopadłych zagraniach do niestrudzonego Marka Garncarka czy brak zimnej krwi pod bramką rywali podnosiło tylko ciśnienie zawodnikom siedzącym na ławce rezerwowych. Oni naprawdę mocno przeżywali nieudane próby zdobycia bramki przez kolegów.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy Paweł Kirchhoff obsłużył bardzo dobrym podaniem Łukasza Modelskiego, a ten z zimną krwią uderzył przy prawym słupku bramki.
Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania i do szatni schodziliśmy z jednobramkową przewagą.

Druga połowa była tak samo chaotyczna jak pierwsza. Wiele niecelnych zagrań, słabe przyjęcia piłki, to tylko niektóre elementy piłkarskiego rzemiosła, których nie mogli poprawić zawodnicy.

Trener chciał rozruszać akcje ofensywne swojego zespołu, dlatego wprowadził trzech nowych zawodników, którzy przyczynili się do zdobycia drugiego gola. Marek Modrzyński podał futbolówkę w okolice 16m do niepilnowanego Pawła Rozpondka, który celnym strzałem w długi róg bramki podwyższył nasze prowadzenie.

Niestety nie udało nam się podwyższyć rezultatu spotkania, ponieważ nie wykorzystaliśmy kilku klarownych okazji. Zespół był skoncentrowany do końca, dlatego w drugim już spotkaniu zachowaliśmy czyste konto. Wynik końcowy: 0 ? 2.

pomorzanin 0-2 aquila

Bramki Zdobywali:
na 1:0 Łukasz Modelski (asystował Paweł Kirchoff)
na 2:0 Paweł Rozpondek (asystował Marek Modrzyński)

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.