Zmiany, Zmiany, Zmiany! (30.04.2013r.)

Po kolejnej kompromitującej porażce i przedłużeniu niechlubnej serii spotkań bez zwycięstwa do 3 (klęski kolejno z: Leśnikiem 1:2, Komarexem 1:2 i ostatnia najbardziej kompromitująca z Podlesiem 2:3), braku jakiegokolwiek stylu, a przede wszystkim w związku z wyraźnym brakiem zaangażowania poszczególnych zawodników do gry Prezes Klubu postanowił wzorem ekstraklasy rozpocząć od zmian w sztabie szkoleniowym i rozwiązać umowę z I trenerem zespołu seniorów.

Decyzje odnośnie nowego trenera Zarząd podejmie po zakończeniu sezonu. Rozmowy z potencjalnymi kandydatami trwają. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle znajdzie się ktoś chętny do prowadzenia zespołu, gdyż wymagania Zarządu są wysokie ? mobilizacja drużyny do realnej walki o awans do klasy A.

Tymczasowo obowiązki I trenera przejął dotychczasowy asystent ? Maciej Tomczyk, który po ostatnich porażkach drużyny seniorów także oddał się do dyspozycji Prezesa, jednak dymisja nie została przyjęta. Zgodnie z obowiązującą umową Maciej będzie pełnił swoje obowiązki do zakończenia obecnej rundy rozgrywkowej.

Maciej Tomczyk jest jednocześnie zawodnikiem Aquili grającym na pozycji prawego obrońcy, jednak jego karierę zawodniczą przerwała kontuzja więzadeł krzyżowych przednich, jakiej doznał przed rokiem w meczu z zespołem Leśnik Kliniska. Pomimo leczenia operacyjnego i kilkumiesięcznej rehabilitacji Maciej nie powrócił do kondycji meczowej. Utrzymująca się niestabilność stawu kolanowego uniemożliwiła mu powrót na boisko w charakterze zawodnika w najbliższych miesiącach. Maciej posiada licencję trenera piłki nożnej od 2011 roku. W 2012 roku ukończył polsko-niemiecki kurs trenera UEFA B. W tym roku rozpoczyna poszerzanie kwalifikacji na kursie trenera II klasy.

Funkcję asystenta trenera przejął kolejny kontuzjowany zawodnik Aquili – Michał Frydrych. Uraz mięśnia dwugłowego uda uniemożliwia mu udział w zajęciach treningowych w charakterze zawodnika w najbliższych miesiącach. Michał posiada uprawnienia instruktora piłki nożnej. Praktyki trenerskie odbył z oceną bardzo dobrą w grupach dziecięco-młodzieżowych Aquili.

Dotychczasowy I trener zgodził się na dalszy udział w pracach sztabu szkoleniowego i przejął funkcję trenera od przygotowania fizycznego.

Zawodnikom i sztabowi trenerskiemu życzymy sukcesów.

Zarząd Klubu

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.