!!! 11 LISTOPADA 2016R. ? WYWIEŚ FLAGĘ I UCZCIJ NIEPODLEGŁOŚĆ !!!

11 listopada 2017 roku po raz 99 będziemy świętować Niepodległość Polski. Wszyscy pamiętajmy aby wywiesić flagę. Wszystkich chętnych zapraszamy na Marsz Niepodległości, który przejdzie ulicami miasta o godzinie 10.00.

Ulicami Szczecina przejdzie już VII Szczeciński Marsz Niepodległości. Marsz tradycyjnie zostanie poprzedzony uroczystą Mszą świętą za Ojczyznę, która odbędzie się o godz. 9:00 w szczecińskiej Katedrze pw. św. Jakuba. Manifestacja rozpocznie się o godz. 10:00 na pobliskim Placu Orła Białego. Tam, po rozpoczęciu zgromadzenia, odbędą się krótkie przemówienia. Po przejściu ulicami, uczestnicy Szczecińskiego Marszu Niepodległości wejdą na miejsce miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, podczas których zostaną złożone kwiaty.

link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/900505463451133/

W Kijewie warto wziąć udział w Mszy Świętej w Parafii p.w.św. Jadwigi Królowej w Szczecinie przy ulicy Orlej. Msza rozpocznie się o godzinie 10:00

W tym samym dniu zachęcamy do wzięcia udziału w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie szczecina. Opis wszystkich wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej: www.wszczecinie.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w Rekonstrukcji historycznej dla najmłodszych w Starej Rzeźni o godzinie 13:15.

W ramach wydarzenia „Niepodległość na maszt” w Starej Rzeźni na Łasztowni odbędzie się przedstawienie o Marszałku Józefie Piłsudskim przygotowane przez szczecińskich harcerzy. Każdy uczestnik otrzyma przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik, aby przy dźwiękach gitary wspólnie wyśpiewywać wszystkim znane pieśni patriotyczne.

Więcej Tutaj

O godzinie 17:00 jak najbardziej można wziąć udział w koncercie w Muzeum Historii Szczecina.

Muzeum Narodowe w Szczecinie w sobotnie popołudnie zaprasza na spotkanie z chóralną tradycją muzyki polskiej. Chór Collegium Maiorum ZUT w Szczecinie pod dyrekcję Pawła Osuchowskiego wykona kanon polskiej liryki wokalnej od pieśni Stanisława Moniuszki, aż po muzykę Wojciecha Kilara. Koncert odbędzie się w gmachu Muzeum Historii Szczecina przy ul. ks. Mściwoja II 8 . Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

O godzinie 19:00 rozpocznie się Wieczorny Bieg Niepodległości. Zachęcamy do udziału (wstęp darmowy).

11 listopada odbędzie się również IV Wieczorny Bieg Niepodległości. Uczestnicy biegu wystartują o godzinie 19:00 spod fontanny na Jasnych Błoniach. Najpierw wykonają rundę honorową pod platanami, a następnie pobiegną trasą ?Wieczornego biegania w Szczecinie?, czyli spod fontanny do Arkonki. Bieg ma charakter spokojnego biegu towarzyskiego, organizatorzy zapewniają, że nikogo nie zostawią na trasie samego. Udział jest bezpłatny.

Więcej Tutaj