Chcemy udostępnienia boiska przy Orlej dla mieszkańców !

W dniu dzisiejszym tj. 12.04 prezes klubu Jan Tomczyk, wysłał pismo do Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka w sprawie udostępnienia boiska mieszkańcom 🙂 !

W związku z interpelacją radnej Edyty Wijas z dnia 08.04 br dotyczącego: udostępnienia boiska przy ul. Orlej na os. Kijewo (źródło: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11201.asp?soid=8826C735EAD449E990DE0F15A0AF7132&fbclid=IwAR3YrKGl_Sd3pUtp6-eDYzrJKgGxHhGF0LSSrB12gPGCsG08d7qLzJohSA) zgłaszam bardzo wielką prośbę by obiekt przy ul. Orlej został udostępniony mieszkańcom Kijewa za pośrednictwem tych osób, które o ten obiekt tak mocno się troszczą że, jak podają wyborcy, oczerniały mnie o jego zamknięcie przed mieszkańcami. Są to: obecna radna Edyta Wijas, nowo powołane radne osiedlowe: Katarzyna Duszyńska, Agnieszka Drewnowska, Monika Szarpak a także przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, którzy w wakacje 2018 roku, bez pozwolenia Urzędu Miasta prowadzili na obiekcie nielegalną kampanie wyborczą do Rady Miasta, czyli: Sławomir Nitras, Marcin Biskupski, Przemysław Słowik (źródło: https://www.facebook.com/SlawomirNitras/posts/1710119449106312?xts[0]=68.ARCFmhKxkvHn2IP9ZtBMZMWEOM-iC9MjJ3gMqIxDtxRhQJHgW-7W5dOa2hyD8rT1s82QNv-mQ2mtKz9tZOBVNCRWM0dJs9l421A10hF5G0ae71Wu02Ty3tbtEqrMyPKpc8PW_kA8ry7hpcccd1vjFJdel2ws53j4bvMC_NK9bc6pdFb4lyOhH7Hp5mklm06A1gU1bZqMBJe7fHwg51z0alsVFajh7WhtPb6rSdtPKLveBMvr6BMNtOaf2LGKJCpGtftf5HsnUY1eeyeJNCriMed5A6Ar1y2-hO_ydJEbbEm2Q9Vuz-_1uRyePi-5RnvRNnWMLoEWdFog9Fx7NijuOCWcWQ&tn=-R ). Żywię głęboką nadzieję, ba ! Jestem święcie przekonany, że w.w osoby z miłą chęcią podpiszą imienną umowę z MOSRiREM, i przez następnych kilka miesięcy a może i lat będą wpuszczać i wypuszczać mieszkańców osiedla oraz pełnić dyżury na obiekcie od godziny 6:00 do godziny 22:00.


Jestem również przekonany, że Ci Państwo znajdą również czas i chęci by:

  1. wykonywać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne tj. kosić oraz nawozić trawę, używać kultywatora oraz wału do poprawy stanu nawierzchni
  2. Przygotowywać boisko aby nadawało się do rozgrywania meczy piłkarskich tj. Malowanie linii, wbijanie chorągiewek narożnikowych, przygotowywanie ławek rezerwowych, zakładanie siatek do bramki itp?.
  3. Zgłaszać wszelkie boiskowe usterki do odpowiednich komórek Urzędu Miasta
  4. Pilnować boisko przed wandalami, motocyklistami, rowerzystami a także deskorolkarzami
  5. Zbierać śmieci oraz puste butelki po wszystkich graczach
  6. Dbać o odpowiednie podlewanie murawy boiska
  7. Pilnować by treningi zespołów AQUILI SZCZECIN nie były przez nikogo zakłócane
  8. Pilnować obiektu oraz porządku zgodnie z nowym regulaminem
  9. I wiele innych [?]

A więc podsumowując, będą tak dbać o obiekt w taki sam sposób, jak od lipca 2018 do listopada 2018 dbał zarząd i trenerzy klubu FC AQUILA i udostępniał je mieszkańcom.

Jestem przekonany, że w roli osoby do porządkowania boiska oraz wyrzucania śmieci świetnie spisze się Pan Nitras Sławomir, który w tej branży ma już niemałe doświadczenie, natomiast Pani Edyta Wijas będzie świetną osobą, która zadba o koszenie i nawożenie trawy. Z kolei Pan Biskupski oraz Słowik będą świetnymi ochroniarzami odpowiedzialnymi za pilnowanie obiektu w czasie rozgrywek piłkarskich na poziomie mistrzowskim. Panie: Duszyńska, Drewnowska oraz Szarpak nadają się aby zgłaszać wszystkie usterki ? w końcu tak dużo dobrej roboty wykonują nie tylko dla Urzędu Miasta ale również os. Kijewo, że grzechem byłoby nie skorzystać z ich boiskowego doświadczenia oraz pomocy, której mogłyby się podjąć.

Boisko od 01 grudnia 2018, czyli od dnia, kiedy FC AQUILA SZCZECIN rozwiązała porozumienie z MOSRiRem, do dzisiaj pozostaje zamknięte dla wszystkich, co wykorzystano w kolejnej kampanii wyborczej, by znowu niesłusznie obwiniać mnie za jego zamknięcie.

Proszę o informację, kiedy do w.w osób mogę się zgłosić aby przekazać terminarz meczy oraz treningów naszego klubu a także regulamin PZPN, którego Panowie ochroniarze będą musieli wymagać i przestrzegać w czasie meczy na szczeblu mistrzowskim, wszystkich kategorii wiekowych.

Mam nadzieję, że będzie to długa i owocna współpraca, która przyniesie same korzyści nie tylko zawodnikom, trenerom oraz zarządowi AQUILI ale również mieszkańcom Kijewa.

Z wyrazami szacunku
Prezes FC AQUILA SZCZECIN
Jan Tomczyk