Dobry Kwiecień – podsumowanie miesiąca

W kwietniu zespół seniorów AQUILI rozegrał cztery spotkania. Zapraszamy do relacji.

MECZE

FC AQUILA 2-1 Kasta Majowe (01.04.2017r./11:00/ boisko przy ul. Pomarańczowej)

Równo o godzinie 11:00 rozegraliśmy mecz z „przeciwnikami zza miedzy” a więc zespołem Kasty Majowe. Obydwie połowy były bardzo ciekawe i chyba najlepiej opisuje je komentarz użytkownika „ligowiec1948” zamieszczony na portalu ligowiec.net:

Pierwsza połowa zdominowana przez gospodarzy którzy stworzyli sobie kilka świetnych okazji jednak wykorzystali tylko 2. W drugiej dominowała Kasta ale tylko jeśli chodzi o posiadanie piłki . Jednak brakowało im pomysłu na gre . zero strzałów i tylko wrzutki w pole karne. Aquila opadła z sił w drugiej połowie i tylko się bronili … chodź ich kontrataki mogły okazać się zabójcze bo mieli 3 100% okazje na bramki . Wynik jak najbardziej sprawiedliwy . Pozdrawiam obie ekipy (źródło: ligowiec.net)

Bramki zdobywali: 1-0 Kułaga Kuba (as. Luleczka Michał) 2-0 Luleczka Michał (as. Kułaga Kuba) 2-1 Kasta Majowe

>> Link do Galerii Zdjęć <<

OKS Center MD Goleniów 2-0 FC AQUILA (08.04.2017r./18:30/euroboisko w Goleniowie)

W sobotni wieczór udaliśmy się do Goleniowa na mecz z tamtejszym OKSem. Zespół z Goleniowa rozegrał bardzo dobre zawody i za sprawą Śliwińskiego oraz Mituły zdobyli bardzo cenne 3 punkty. Dla nas to bardzo cenna lekcja, z której w najbliższym czasie będziemy musieli wyciągnąć jak najwięcej wniosków.

FC AQUILA 3-2 Zalew Stepnica (22.04.2017r./14:30/boisko przy ul. Pomarańczowej)

Na zdjęciu:

  • górny rząd: Tomczyk Jan, Stróżyk Dawid, Lis Aleksander, Bukowski Karol, Ostrowski Jakub, Kotowicz Daniel, Sierakowski Bartosz, Szałek Rafał, Pogoda Miłosz, Kułaga Jakub, Kirchhoff Paweł,
  • dolny rząd: Haratskievich Aleksander, Bylicki Mateusz, Górski Bartosz, Turczyn Tomasz, Luleczka Michał, Kruszyński Janusz

W sobotnie popołudnie zmierzyliśmy się z zespołem Zalewu Stepnicy. Od początku spotkania staraliśmy się przejąć inicjatywę nad meczem. Kilka stałych fragmentów, dominacja w posiadaniu piłki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, bowiem to goście wyszli na prowadzenie przeprowadzając dwa zabójcze kontrataki. Po pierwszych 45′ na tablicy wyników: AQUILA 0 ZALEW 2. Szybko zdobyta bramka w drugiej połowie meczu pozwoliła nam odzyskać wiarę w odzyskanie korzystnego rezultatu. Najpierw bramkarza gości pokonał Aleksander Haratskievich a następnie na listę strzelców wpisali się: Sierakowski Bartosz oraz Kułaga Jakub. Po raz drugi w historii klubu pokonujemy zespół ze Stepnicy 3-2, po raz drugi w historii przegrywamy 0-2 by ostatecznie wygrać, po raz drugi udało się to na boisku przy Pomarańczowej, po raz drugi wygrywamy w kwietniu.

Bramki zdobywali: 0-1 Zalew Stepnica 0-2 Zalew Stepnica 1-2 Haratskievich Aleksander (as. Kułaga Jakub) 2-2 Sierakowski Bartosz (as. Kułaga Jakub) 3-2 Kułaga Jakub (as. Haratskievich Aleksander)

Wołczkowo Bezrzecze 1-5 FC AQUILA (30.04.2017r./15:00/boisko w Dobrej przy ul. Sportowej)

Na ostatni kwietniowy mecz udaliśmy się do Dobrej Szczecińskiej by zagrać tam z zespołem prowadzonym przez Pawła Rozpondka – Wołczkowem Bezrzecze. Zawodnicy Aquili weszli bardzo dobrze w ten mecz i już na początku meczu pierwszą bramkę po dobrym podaniu od Kruszyńskiego zdobywa Luleczka Michał. Zawodnicy ze Szczecina nie poprzestawali na tej jednej bramce i jeszcze w pierwszej połowie dołożyli dwa trafienia. Najpierw na listę strzelców wpisał się po raz drugi w tym meczu Luleczka Michał, następnie doskonałe podanie od Szałka wykorzystał Bukowski Karol.

Druga połowa meczu to praktycznie całkowita dominacja naszego zespołu, ponieważ zanotowaliśmy jeszcze dwa trafienia. Warto zauważyć, że swoją pierwszą bramkę w barwach AQUILI zdobył Stróżyk Dawid. Na osobny komentarz zasługuje honorowe trafienie zawodnika gospodarzy. Z pozoru proste dośrodkowanie z bocznego sektora nasz środkowy obrońca skierował niefortunnie w górę, gdzie stał napastnik drużyny przeciwnej i strzałem „z przewrotki” wpakował piłkę do bramki zdobywając przy tym owacje od wszystkich kibiców, którzy tego dnia pojawili się na meczu. Wynik końcowy: WB 1-5 AQ.

Bramki zdobywali: 0-1 Luleczka Michał (as. Kruszyński Janusz) 0-2 Luleczka Michał (as. Bukowski Karol) 0-3 Bukowski Karol (as. Szałek Rafał) 0-4 Szałek Rafał (as. Bukowski Karol) 1-4 WB 1-5 Stróżyk Dawid (as. Górski Bartosz)

> Link do Galerii Zdjęć <<

TRENINGI

W kwietniu największą frekwencję na treningach uzyskali: Kruszyński Janusz, Lis Aleksander, Luleczka Michał, Turczyn Tomasz. ! GRATULACJE !

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.