Echt starke Leistung Aquila jungs (Turniej w Jessen – 03.08.2013r.)

Z pucharem za zajęcie II miejsca wrócili do domu zawodnicy FC Aquila Szczecin, którzy w sobotę, 03 sierpnia brali udział w turnieju Jessen Heimatfest ? Cup 2013 w Jessen (Niemcy).

jesseniiplatzJest to jeden z większych turniejów piłkarskich organizowanych latem niedaleko polskiej granicy. Są to właściwie rozgrywane jednoczasowo trzy turnieje dla drużyn męskich, kobiecych i rekreacyjnych na trzech pełnowymiarowych boiskach kompleksu piłkarskiego klubu SV Allemannia Jessen 08.

Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze dokładali wszelkich starań, by mimo żaru lejącego się z nieba (temperatura przekraczała 35°C), upały jak najmniej doskwierały zaproszonym gościom. Wszystkie spotkania przebiegały w sportowej, przyjaznej atmosferze, a ciepły wieczór sprzyjał międzynarodowej integracji mieszkańców polsko-niemieckiego miasteczka namiotowego.

W meczach gospodarze wykazali się nieco mniejszą gościnnością. Pierwszy zespół Allemannia Jessen wygrał wszystkie z czterech trzydziestominutowych spotkań i zasłużenie otrzymał puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajęła Aquila. Trzecie miejsce przypadło drużynie SV Reinsdorf. Wszystkie zespoły odebrały zasłużone gratulacje. Satysfakcja zawodników Aquili z sukcesu w turnieju była niemała, szczególnie, iż dwudniowy wyjazd przygotowali we własnym zakresie nie otrzymując żadnego wsparcia ze strony Gminy Szczecin.

Nota bene wystarczyłoby zeszłej nocy puścić z dymem w pewnej imprezie tylko o 7 z ponad 900 fajerwerków mniej, by pokryć koszty dojazdu i pobytu jednej drużyny w takim turnieju. Całkowita rezygnacja gminy z jednego pokazu pirotechnicznego to szansa wyjazdu i sportowej rywalizacji w podobnej imprezie dla 128 drużyn.

1 Platz: SV Allemannia 08 Jessen I
2 Platz: FC Aquila Szczecin
3 Platz: SV Reinsdorf

Link do Galerii Zdjęć

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.