I Letnia Akademia Piłkarska AQUILI – Podsumowanie

Tradycyjnie na początku sierpnia rozpoczęły się zajęcia Akademii Piłkarskiej Aquili.

Młodzi piłkarze z Kijewa i okolic wspólnie trenowali i spędzali wolny czas pomiędzy treningami pod opieką licencjonowanych trenerów PZPN: Jana Tomczyka, Patryka Gawrona i Waldemara Tomczyka. W zajęciach chodziło nie tylko o poprawienie umiejętności technicznych czy taktycznych, ale przede wszystkim o radość z gry w piłkę nożną, z pracy i zabawy w zespole i naukę zasad fair-play. W tym roku zajęcia w pierwszym tygodniu sierpnia odbywały się przy wyjątkowo upalnej pogodzie.

Dzięki uprzejmości Parafii św. Jadwigi pomiędzy treningami mogliśmy skryć się w cieniu drzew na plebanii i korzystać z Parafialnej świetlicy. Pomimo upałów udało się w pełni zrealizować program sportowy przewidziany na pierwszy tydzień sierpnia. Młodzi zawodnicy odbyli testy umiejętności sportowych, które zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów. Sprawdzili też swoje umiejętności piłkarskie w strzelaniu jedenastek, dryblingu, wykonywaniu rzutów rożnych, czy celność podań. Poznawaliśmy okolicę, a najstarsi zawodnicy Akademii mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość biegową pokonując ośmiokilometrowy dystans do masztu antenowego w Kołowie i z powrotem do bazy. Wolny czas spędzaliśmy grając w szachy, w jengę, superpamięć, warcaby, karty, ping-ponga, w siatkówkę i kometkę, a w najbardziej upalnym dniu zrobiliśmy wspólny wypad do kina na film Ant-Man i Osa.

Tymczasem zapraszamy młodych piłkarzy na popołudniowe zajęcia Akademii AQUILI. Wszystkich zainteresowanych rodziców chcących zapisać swoje dzieci prosimy o przesłanie wiadomości drogą e-mail na adres: rekrutacja_aquila@o2.pl. W razie potrzeby dodatkowych informacji prosimy kontaktować się z trenerem Janem Tomczykiem tel. 792 240 791.