Pierwsze punkty na inaugurację! (31.08.2013r.)

W pierwszym spotkaniu inaugurującym sezon 2013/2014 zawodnicy Aquili wyjechali aż do Stepnicy zmierzyć się z tamtejszym Zalewem. Mecz obfitował w wiele ciekawych zagrań, zwrotów akcji by na koniec okazało się, że obydwa zespoły podzieliły się punktami.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Bramkę dla nas zdobył Adrian Borecki po dośrodkowaniu od Bartłomieja Kaczmarka. Z prowadzenia zbyt długo nie przyszło się nam cieszyć ponieważ goście wykorzystali nasz błąd w komunikacji i zdobyli bramkę na 1:1.
W drugiej połowie to gospodarze wyszli na prowadzenie, wykorzystując nieporozumienie obrońców. Jednakże i oni również nie nacieszyli się tym prowadzeniem ponieważ udało nam się wykorzystać po raz kolejny stały fragment gry, i rezerwowy Marek Węgliński wpisał się na listę strzelców. Mimo, że obydwa zespoły miały swoje sytuacje na objęcie prowadzenia, to jednak nikt nie zdobył zwycięskiego gola. Druga połowa również na remis, tym razem 2:2.
Trzeba grać żeby wygrać ale to się jeszcze nie udało. Skrzydła były mało widoczne, ogólnie gra była bardzo chaotyczna ale i cała gra z przodu trochę bez polotu i bramek. Tył musi jeszcze lepiej się ustawiać, asekurować i zdecydowania nie może zabraknąć koncentracji w kluczowych momentach.

zalew 2-2 aquila

Bramki Zdobywali:
Na 1 : 0 Adrian Borecki (asystował Bartłomiej Kaczmarek)
Na 1 : 2 Marek Węgliński (asystował Bartłomiej Kaczmarek)

01.09.2013r. – Pierwsze zycięstwo w ALPN

Od tego sezonu będziemy grywać w amatorskiej lidze piłki nożnej organizowanej przez Pana Zenka na osiedlu Bukowym. Jest to spowodowane tym, że mamy dużo osób na treningach a nie wszyscy będą mieli okazję do gry na boiskach B-Klasowych, dlatego aby byli w formie meczowej będą się tam ogrywać. Dodamy na koniec, że nie jest to wcale liga “amatorska” z przypadkowymi zawodnikami, ponieważ w drużynach występują zawodnicy grający na co dzień w Szczecińskich zespołach. Gra się 2x35minut ze zmianami hokejowymi, także jak ktoś odstaje kondycyjnie wcale nie musi grać całego spotkania, tylko może zostać zastąpiony przez wypoczętego kolegę.

Naszym pierwszym przeciwnikiem w lidze ALPN była drużyna Kartela Kijewo. Udało nam się ją pokonać 4-2. Trzy bramki zdobyliśmy już w pierwszej połowie spotkania. Na listę strzelców wpisali się: 2x Daniel Kantorski, 1x Chrzczon. Nasza gra wyglądała nie najgorzej i całkiem dobrze w porównaniu z drużyną Kartela, w którym cały mecz rozegrał Michał Jankowski.
Druga połowa o wiele lepsza w wykonaniu Kartela, ale na nic się to zdało ponieważ zaliczki 3-0 z pierwszej połowy nie udało im się nadrobić. Zdobyli dwie kontaktowe bramki, jednakże udało nam się ich “dobić” pod koniec meczu na 4-2, a to za sprawą dobrej kombinacyjnej akcji, z udziałem Krystiana i Mateusza Nitzlera z prawej strony boiska i wyśmienitej asysty która pozwoliła Pawłowi wpakować piłkę do pustej bramki.

Wynik końcowy: FC AQUILA 4-2 Kartel Kijewo