Zwycięstwo z Chemikiem Police na inaugurację rundy wiosennej

Meczem z Chemikiem II Police rozpoczęliśmy rozgrywki rundy wiosennej drużyny seniorów sezonu 2018/2019. Z uwagi na to, iż boisko przy ul. Orlej jest na razie całkowicie wyłączone z użytku a boisko przy ul. Pomarańczowej coraz częściej zajmują młodzieżowe drużyny Pogoni Szczecin, mecz z rezerwami Chemika rozgrywaliśmy na bocznym boisku Jezioraka w Załomiu. Boisko Jezioraka jest nam dobrze znane, bo w przeszłości korzystaliśmy już nieraz z gościnności tego Klubu.
Mecz pomimo naszej dominacji już od pierwszych minut, rozpoczął się pechowo, ponieważ to drużyna z Polic zdobyła pierwszego gola. Na wyrównanie straty nie trzeba było jednak długo czekać. Po składnej akcji Łubinho, występującego w tym meczu na pozycji lewego pomocnika i precyzyjnie dograł do Cabanna, ten mocnym uderzeniem z prostego podbicia umieścił piłkę w bramce.

Kolejna bramka padła po pięknym uderzeniu Pawła Kirchhoffa lewą nogą z dystansu. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 2:1.
W drugiej połowie goście próbowali raz po raz budować akcje ofensywne, ale to Łubinho zmienił wynik na 3:1. Mocno zdeterminowanym przeciwnikom udało się strzelić jeszcze jedną bramkę, ale to było wszystko, na co było ich stać w tym pojedynku. Wynik na 4:2 ustalił Kamil Janaszczyk zaliczający swój ligowy debiut w barwach Aquili. Mieszkający w Kijewie Kamil, zimą zmienił sąsiedni klub Vielgovię na Aquilę, przywdziewając osiedlowe barwy. W tym meczu swój udany debiut w barwach Aquili zaliczył również Mateusz Marciniak wypożyczony z zaprzyjaźnionego klubu Orzeł Łożnica (pozdrawiamy Kiera). Mecz zakończony zdecydowanym zwycięstwem Aquili. W drużynie Chemika tym razem wyraźnie było widać brak wzmocnień z pierwszego składu.

Skład: Konieczny, Kirchhoff (Janaszczyk), Turczyn, Sierakowski, Górski, Pogoda, Łubian (Nawrocki), Szałek, Mikołajczyk (Marciniak) , Kułaga, Didenko (Bylicki).

FC AQUILA 4 – 2 Chemik II