Kasta Majowe „wpycha” się na Orlą !

Szczeciński klub: Kasta Majowe, której prezesem jest Artur Brończyk (członek KWW Bezpartyjnych), w lipcu za zgodą MOSRiR „wepchała” się na obiekt sportowy przy ul. Orlej. Jest to już 3 klub ze Szczecina, który w ostatnich miesiącach korzysta z tego boiska. Wcześniej byli to: Żaki Dąbie oraz Iskierka Śmierdnica. W tym miejscu warto przypomnieć, że zgodnie z zapewnieniami: Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, vce. Prezydenta Michała Przepiery, dyr. Marcina Balbuzy czy dyrektora Wydziału Sportu – Krzysztofa Kupisa obiekt przy ul. Orlej miał być do wyłącznego użytkowania klubu FC AQUILA SZCZECIN oraz mieszkańców. Wszystko z tego względu, że projekt SBO zakładał powstanie całego kompleksu boisk sportowych (boisk w liczbie mnogiej). Tymczasem budżetu starczyło jedynie na wybudowanie jednego boiska. Jest to kolejny dowód na to, że przedstawiciele naszego klubu wraz z mieszkańcami Szczecina zostali przez w.w Panów po prostu oszukani.

O sprawie poinformowała obecna Rada Osiedla Kijewo, której przewodniczącym jest Roman Smoliński – członek zarządu Kasty Majowe. Nic więc dziwnego, że Rada Osiedla Kijewo cieszy się, że z boiska korzysta Majowe a nie Kijewo. Kasta Majowe w dniach: 08, 09 oraz 10 lipca przeprowadzi na obiekcie treningi, natomiast w dniu 14 lipca rozegra na obiekcie mecz towarzyski z drużyną Pioniera Szczecin.

Artur Brończyk, prezes Kasty Majowe, na facebooku napisał: „boisko wymaga naprawy po sezonie ono jest używane więcej niż nie jedno boisko MOSRIR„.

Przypomnijmy, że obiekt przy Orlej również wymaga napraw niestabilnych piłkochwytów. Co więcej w czasie, gdy wszystkie obiekty MOSRIR odpoczywają przed kolejnym sezonem użytkowania (gdzie są w tym czasie robione na nich zabiegi pielęgnacyjne), tak obiekt przy Orlej, nie tylko nie odpoczywa, ponieważ jest stale eksploatowanym boiskiem (warto zaznaczyć, że niezgodnie z zaleceniami producenta) ale również pracownicy MOSRiR nie wykonują odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. 

W tym miejscu warto dodać, że Kasta Majowe korzysta od wielu lat z obiektu sportowego przy ul. Dąbskiej 105, tzw. KOMIN ARENY, która powstała z funduszy Rady Osiedla Majowe. Co więcej na Majowym jest wiele innych boisk, z których mogą korzystać mieszkańcy Majowego, jak chociażby orlik przy ul. Zofii Nałkowskiej 33 (dawne Gim. nr 7). Boisko przy ul. Orlej, jest tak naprawdę pierwszym boiskiem do piłki nożnej, które powstało w Kijewie. Jak widać zamiast udostępnić je klubom z Kijewa i mieszkańcom tego osiedla, wpuszcza się tu jakieś kluby z Majowego.

Czy ktokolwiek w Urzędzie Miasta panuje nad tym, co dzieje się na Orlej ?