Kołowrotki na boisku przy Orlej ?

Zgodnie z informacjami uzyskanymi u zaufanego źródła, na obiekcie sportowym w Szczecinie przy ul. Orlej w przyszłym roku zostaną zamontowane bramki wejściowe, popularnie nazywane „kołowrotkami”. Będzie to decyzja odgórna narzucona przez szefostwo UEFA przy akceptacji Unii Europejskiej. W ciągu najbliższych kilku tygodni oficjalne pismo w tej sprawie prosto z Nyonu (stolicy UEFA) znajdzie się na biurku zarządcy obiektu.

Decyzja ta jest spowodowana ciągłymi pretensjami ze strony kilku mieszkańców, którzy nie mogąc pogodzić się z tym, że boisko w ogóle powstało, składają fałszywe donosy do wszelkich instytucji publicznych. Warto dodać, że z powodu budowy boiska kilku mieszkańców osiedla Kijewo założyło sprawę sądową miastu Szczecin ? gdzie we wszystkich instancjach zostali odprawiani z kwitkiem.

Węzeł gordyjski w tej sprawie postanowiła przeciąć najwyższa komórka piłkarska. Na obiekcie zostaną wprowadzone kołowrotki, gmina będzie miała za zadanie wyznaczyć godziny dla mieszkańców, którzy chcąc skorzystać z boiska będą musieli, tak jak na rower miejski wykupić abonament. Przed wejściem na obiekt, każdy kto będzie z obiektu chciał skorzystać, będzie musiał zeskanować specjalną kartę. Wysokość opłat za pojedyncze wejścia na obiekt wyznaczy Rada Miasta. W wyznaczonym do tego punkcie poboru opłat lub przez mobilną aplikację na telefon każdy będzie mógł doładować swoje konto.

Zainstalowany już na boisku monitoring i karty magnetyczne przy wejściu, pozwolą zidentyfikować osoby korzystające z boiska niezgodnie z regulaminem, zaśmiecające i wandali – ich karty zostaną po prostu zablokowane.

Klub FC AQUILA SZCZECIN będzie również zobligowany do sprzedaży karnetów dla wszystkich kibiców chcących obejrzeć mecz na obiekcie przy Orlej. Ponieważ kołowrotki mają zostać uruchomione na początku przyszłego roku, dlatego wszyscy kibice do końca sezonu 2018/2019 otrzymają specjalne – darmowe karnety. Od sezonu 2019/2020 karnety dla kibiców będą odpłatne, a dochód ze sprzedaży karnetów zasili konto Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej. Informujemy, że stali bywalcy na naszych meczach będą mogli liczyć na zniżki sięgające nawet 70% 🙂

Jak zapowiedział szef UEFA oraz radni parlamentu Europejskiego – „od tej decyzji nie będzie odwołania„.

Nam nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować te decyzje. Warto dodać, że pretensje z tego tytułu można mieć jedynie do osób, które ciągle szukały dziury w całym – a to nie podobało się boisko, a to że za krótko otwarte, a to że za długo, a to że nie można piesków wyprowadzać, a to że nie można z wózkami i z rowerami, a to że nie można alkoholu pić albo rozbijać butelek, a to że nie wolno latać na obiekcie dronami albo że nie wolno robić tzw. „driftów” motocyklami i samochodami, albo to, że w Pucharze Polski gra AQUILA, a nie futbol amerykański albo jakiś inny klub z Dąbia. Zamiast się cieszyć z tego, że boisko było dostępne za darmo, teraz pozostanie jedynie płacz nad mlekiem, które się już rozlało albo odpłatne wykupienie karnetu.