Młodzież – Informacje

Cele i Metody Szkoleniowe

Misją klubu piłkarskiego FC Aquili Szczecin jest szkolenie grup młodzieżowych na terenie prawobrzeża Szczecina, a przede wszystkim na osiedlu Kijewo. Zajęcia odbywają się na hali przy Szkole Podstawowej nr 59 i na boisku przy ul. Pomarańczowej, a w miesiącach letnich także na terenie boiska w Kijewie. Poszukujemy młodych adeptów futbolu, którzy sami chcą trenować i cieszyć się piłką nożną już od najmłodszych lat. Do grup dziecięcych przyjmujemy piłkarzy w wieku 6-11 lat, ale czas pokazał, że także nieco młodsi i nieco starsi piłkarze mogą liczyć na życzliwe przyjęcie.

Jak każdy klub piłkarski FC Aquila Szczecin stawia sobie za cel nauczanie dzieci gry w piłkę nożną ? jednak przy naborze nie selekcjonujemy piłkarzy posiadających już pewne umiejętności gry w futbol, nie poszukujemy ?talentów?, dajemy szansę każdemu dziecku.

Dzięki naszym metodom krzewienia sportowej postawy i zachęcania do podjęcia codziennego wysiłku fizycznego przez zawodników, mamy zamiar nauczyć młodego adepta futbolu wszystkich elementów techniki piłkarskiej, oraz zasad obowiązujących na boisku, a przede wszystkim chcemy przygotować młodego człowieka do współpracy w grupie, nauczyć systematyczności i odpowiedzialności, a więc wszystkich tych cech, które potrzebne są człowiekowi niezależnie od tego, jak potoczy się jego piłkarska kariera.

Nasze główne hasło to: ?żwawo i z werwą? . FC Aquila Szczecin w swojej działalności wzoruje się na najnowszych metodach treningowych PZPN i DFB. Trenerzy grup dziecięcych posiadają następujące uprawnienia do prowadzenia treningów piłkarskich: uprawnienia instruktorów piłki nożnej, uprawnienia UEFA C, uprawnienia UEFA B (kończąc polsko-niemiecki kurs w Grodzisku Wlkp./Barsinghausen czy kurs organizowany przez ZZPN), uprawnienia trenera II klasy, uprawnienia UEFA A. Wszyscy trenerzy regularnie uczestniczą w szkoleniach i konferencjach na których zgłębiają tajniki nauczania piłkarskiego rzemiosła.

Rodzicu ? jeżeli zapisując swoje dziecko na zajęcia piłkarskie w naszym klubie, oczami wyobraźni widzisz, jak po kilkutygodniowym, kilkumiesięcznym treningu, twoja latorośl wygrywa turnieje i zbiera piłkarskie trofea ? WSTRZYMAJ SIĘ! U nas nie oczekujemy szybkich sukcesów, nie selekcjonujemy dzieci, nie wybieramy do gry najszybszych, najsilniejszych, najbardziej wyszkolonych. Każdemu dajemy szansę, a postępy na tym etapie oceniamy indywidualnie. Uczestnicząc w turniejach nie nastawiamy się na wynik, chcemy dobrze się poznać, wspólnie się bawić, uczyć się taktyki i zasad gry, poznawać nowe miejsca, a z treningów i turniejów wrócić cało i zdrowo. Rodzicu, jeśli nasze zasady przekonały cię i zdecydujesz się powierzyć nam swoje dziecko ? nie martw się o wyniki naszych meczów, one poprawią się z czasem i to raczej później niż wcześniej, bo na tym etapie właśnie kosztem wyniku pozwolimy twojemu dziecku grać na każdej pozycji na boisku, także na pozycji bramkarza, pozwolimy popełniać błędy, nie podamy piłkarskiej wiedzy ?na tacy?, pozwolimy eksperymentować i wymyślać taktykę, cieszyć się wspólnym spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Na koniec sezonu piłkarskiego dziecko otrzymuje ?świadectwo? podsumowujące jego wysiłek. Jeśli cokolwiek wymaga omówienia, trenerzy są na bieżąco do Państwa dyspozycji po każdym treningu, także przez kontakt telefoniczny bądź mailowy.

PODZIAŁ NA GRUPY

Na treningach w Klubie FC AQUILA obowiązuje następujący podział na grupy treningowe:

1. 5-6 lat (* Żak)
2. 7-8 lat (*Orlik Młodszy)
3. 9-10 lat (*Orlik Starszy)

*Dziecko, jest zapisane do jednej grupy i z tą grupą trenuje, ma się zintegrować, i w czasie rozgrywanych spotkań dobrze się bawić. Nazwy poszczególnych grup są ustalone odgórnie przez ZZPN i obowiązują we wszystkich Klubach województwa zachodniopomorskiego.

**Jeżeli dziecko przejawia chęć uczestnictwa DODATKOWO (nie może się to odbywać kosztem swojego treningu) może uczestniczyć za pozwoleniem trenera w dodatkowym treningu z drugą grupą.
Podział na odpowiednie grupy uzależniony jest od dwóch czynników:
1. Wiek
2. Umiejętności

Jeżeli zdaniem trenera młodszy zawodnik będzie dysponował bardzo dobrymi umiejętnościami na tle kolegów, będzie wyróżniał się na treningach będzie mógł trafić do grupy starszej. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy skonsultować się z trenerem danej grupy.

BEZPIECZEŃSTWO

Opiekę medyczną nad młodymi sportowcami sprawuje lekarz klubowy z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Opieka medyczna jest zapewniona podczas turniejów i zawodów. Zawodnicy podlegają regularnym badaniom lekarskim do karty sportowca. Badania są obowiązkowe i muszą być wyrabiane dokładnie co 6 miesięcy. Bez aktualnych badań lekarskich dziecko nie może uczestniczyć w treningu. Dzieci do lat 16 zgłaszają się na badania zawsze pod opieką rodzica/opiekuna.