Nowe przepisy w sprawie wychowanka w lidze amatorskiej ??

? Według przepisów UEFA, wychowankiem jest ten zawodnik, który między 15 a 21 rokiem życia występował w klubie przez minimum 3 sezony. ??

?? Naszym zdaniem ten przepis powinno dostosować się do klubów amatorskich, które przecież nie tylko nie mają swoich baz treningowych na wyłączność, ale również nie otrzymują tak wysokich grantów z gmin jak kluby profesjonalne ??

?? Poniżej prezentujemy nasze koncepcje. Przez najbliższy tydzień będziemy zbierać pomysły od wszystkich kibiców amatorskich klubów, które następnie prześlemy do Prezesa Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej Jana Bednarka oraz Prezesa Łączy nas piłka Zbigniewa Bońka i będziemy czekać na ostateczną decyzję w tej sprawie.

1?? Zawodnik powyżej 21 roku życia, który nie był nigdy zgłoszony do systemu extranet, a w obecnym klubie spędził minimum 3 lata

? UZASADNIENIE: Do klubów amatorskich bardzo często trafiają właśnie tacy zawodnicy, którzy nie grali w żadnym innym klubie (nie licząc playareny). Rokrocznie przynajmniej 1 lub 2 zawodników, nie będących w bazie PZPNu zasila szeregi naszego klubu w czasie rekrutacji zimowej lub letniej.

2?? Zawodnik powyżej 21 lat, który w wieku 15 – 21 lat był zrzeszony w jednym bądź kilku klubach przez okres nie dłuższy jak 3 lata, a w następnym – kolejnym zespole, występował nieprzerwanie przez okres minimum 3 lat.

? UZASADNIENIE: W naszym klubie jest wielu zawodników, którzy w wieku młodzieżowym występowali w kilku zespołach i w świetle przepisów tak naprawdę nie wiadomo czyimi wychowankami są. Jednym z przykładów jest prezes klubu, który w wieku młodzieżowym występował przez 2 sezony w barwach OKS Vielgovia Szczecin 1997, następnie przez 2 sezony reprezentował barwy Pogoni Nowej a ostatnie 2 lata spędził w barwach Pogoń Szczecin. Jeżeli trzymalibyśmy się sztywno zasad UEFA to tak naprawdę ciężko określić czyim wychowankiem powinien być – Vielgovii, Pogoni Nowej (która nie ma już zgłoszonych żadnych zespołów) czy Pogoni Szczecin (która została odbudowana na licencji Pogoni Nowej) ? Prezes od 2011 roku, nieprzerwanie do dnia dzisiejszego jest zawodnikiem AQUILI i to z tym klubem jest najbardziej związany.

?? Czekamy na Wasze pomysły. Piszcie w komentarzu pod postem, wiadomości prywatnej bądź na adres: fc_aquila@o2.pl ??