Ostatni test przed ligą na 3-!

Dzisiejszego dnia rozegralismy ostatni mecz kontrolny przed meczami ligowymi. Punktualnie o godzinie 16:00 mierzyliśmy się z zespołem GKS Mierzynianka Mierzyn, grającym na co dzień ligę wyżej (w lidze okręgowej).

Pierwsza połowa meczu to kompletna destrukcja naszego zespołu. Przeciwnicy zniszczyli nas psychicznie I fizycznie. Przewyższali nas w każdym aspekcie gry. Naszym graczom plątały się nogi. Jednemu zawodnikowi tak się zaplątały, że w 10 minucie musiał zejść z boiska. Kuba życzymy powrotu do zdrowia!

A wracając do meczu. Obserwując poczynania naszych zawodników sztab szkoleniowy mógłby zastanawiać się czy wznowienie rozgrywek ligowych w Polsce to dobry pomysł. Może by tak zamknąć ligę na pół roku. Skoro nie da się oglądać meczów polskiej ekstraklasy to wyobraźcie sobie co musi przeżywać cały sztab szkoleniowy obserwując jeszcze gorszą grę. Pod koniec meczu urazu stawu skokowego doznał Mateusz i jego występ w przyszłym tygodniu stoi pod dużym znakiem zapytania. Wynik do przerwy;: AQ 0-6 GKS M.

Na szczęście w przerwie meczu doszło do kilku zmian personalnych w naszym zespole i przebieg gry oraz poczynania naszych zawodników zaczęły wyglądać coraz lepiej. Zaczęliśmy wyprowadzać coraz lepsze akcje które kończyły się uderzeniami na bramkę przeciwną. Świadczy o tym sam fakt zdobycia trzech bramek. A mogło być więcej! Niestety trzeci zawodnik – Tymek – doznał bólu pachwiny i musiał opuścić boisko przedwcześnie. Niestety postawa naszego zespołu w obronie nadal nie była najlepsza o czym mogą świadczyć kolejne 2 stracone bramki. Zapominamy o asekuracji, czasami o prostych środkach a część zawodników po prostu nie gra w obronie bo mówią że nie są od bronienia. No cóż. Takie uroki niskich lig w Polsce 🥴🥴😂😜

Ostatni mecz kontrolny i dużo przemyśleń oraz wniosków dla nas wszystkich. Chciało by się napisać: my się wiosny nie boimy jednakże dzisiejszy mecz pokazał, że się boimy. Przed nami jeszcze dużo a nawet bardzo dużo pracy. Trzy kontuzje bezkontaktowe w jednym meczu to zbyt wiele. Mamy nadzieję że zawodnicy szybko wrócą do zdrowia.

Wynik końcowy: AQUILA 3-8 GKS Mierzyn