Podsumowanie ostatniego treningu w sezonie 2014/2015

 photo dziadek gierka_zpsfyzknqzl.jpg
W poniedziałek odbył się ostatni trening w sezonie 2014/2015. Zawodnicy mają teraz wolne do 22 lipca, kiedy to odbędzie się pierwszy trening w nowym seoznie – już w A-klasie. Zajęcia odbywać się będą od godziny 21 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza.

Zanim o samym treningu, najpierw chcemy się pochwalić, można powiedzieć, że nasz sztab trenerski się powiększa, dwóch zawodników naszego zespołu Mateusz Nitzler oraz Paweł Łubian w weekend rozpoczęli kurs trenerski kategorii UEFA C. W związku z tym podczas treningu w ramach praktyk prowadzili rozgrzewkę wzorując się na trenerze Macieju.

 photo pafcio przed treningiem_zpsqgxrjyz2.jpg

Jak już psaliśmy w zespolu pojawiło się kilka nowych twarzy i tak na poniedziałkowym treningu było 9 zawodników, którzy dołączyli do zespołu po wygraniu przez nasz zespół B-klasy. Jesteśmy ciekawi jak się wprowadzą do zespołu, czy zostaną na dłużej i czy ich obecność będzie wzmocnieniem dla naszej drużyny.

Po porządnej rozgrzewce pod okiem Pawła i Mateusza, których kontrolowali trenerzy AQUILI. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w których mieli brać udział w testach sprawnościowych. Piłkarze brali udział w 5 różnych konkurencjach. Zawodnicy musieli wykazać się przyspieszeniem, a także szybkością w teście biegowym.

 photo rudy biegnie_zpsovdngn64.jpg
 photo Karol biegnie_zpsxtcci5cg.jpg

Okazało się, że najlepszym przyspieszeniem dysponuje nasz prawie najmłodszy zawodnik w poprzedniej rundzie rozgrywkowej, czyli Mateusz Przybyłowski. Natomiast w teście biegowym najlepiej wypadł Łukasz Kubiciel, co akurat nas nie dziwi, bo popularny Rudy nie raz wykazywał się ponadprzecietną szybkością swojego biegu oraz Adam Michoński, stoper który podobno nie ma mięśnia dwugłowego.

Oprócz szybkości i przyspieszenia, trzeba było wykonywać ćwiczenia związanie z opanowaniem piłki na małych odcinkach i tak były dwie konkurencje z tym związane. W pierwszej należało zrobić nawrót z piłką. Tutaj najlepiej sobie poradzili: Załęski, który tak się wkręcił, że nie mógł się odkręcić, Michał Kamiński (tak zakręcony, że prawie zapomniał o treningu) oraz dwóch testowanych zawodników.

 photo mati prowadzenie piki_zpsz1s6urac.jpg

W drugiej próbie należało biec z piłką po wyznaczonej trasie w jak najkrótszym czasie i tutaj najszybszy był Piotr Bilski, który włada tylko lewą nogą (a także podobno jakąś tam agencją), ale jak widać całkiem nieźle.

 photo mati z pik_zpszdyaixcw.jpg

Dwie pozostałe konkurencje z testu sprawności polegały na celności strzału i podania. Każdy z piłkarzy miał 6 strzałów i należało zgromadzić jak największą liczbę punktów.

 photo Witek karny_zpsnoeg6rhv.jpg
 photo Karol celno_zpszq8g4hoj.jpg
 photo Goacuteral karny_zpsw4ep54fk.jpg
 photo Bucek karny_zpsqns32oms.jpg

Nikomu się nie udało zdobyć maksymalnej liczby 60pkt, natomiast blisko był Aleks, który uzyskał najlepszy wynik 53pkt. Celność była ćwiczona również w podaniach, a konkretnie w długim podaniu górą.

 photo ufo dugie podanie_zpsh6wb7vsi.jpg
 photo Mario dugie podanie_zpslzxmzpuw.jpg

Nie spodziewaliśmy się, że ta konkurencja wypadnie najlepiej. Każdy miał 8 prób (po 4 na każdą ze stron). Punkt przyzwano za celne podanie, za podanie na linii określonego pola było przyznawane pół punktu. Najcelniejsze „crossy” posyłał Adrian, który występuje na pozycji bramkarza. Możemy być spokojni o celne „piątki” w następnym sezonie z jego strony.

Ogólnie podsumowując testy sprawnościowe najlepiej wypadł Michał Kozłowski – gratulujemy! Na podium znaleźli się również Paweł Łubian i Wojciech Załęski.

Na koniec treningu przyszedł czas na grę wewnętrzną. Zawodnicy podzielili się na dwie drużyny wg własnego uznania. Po bramce Bartosza Górskiego wygrali „niebiescy”.

Podczas treningu odwiedził nas Andrzej Małecki, który z powodu kontuzji pleców zdecydował się na rozbrat z piłką, jak długi tego nie wiadomo.

 photo Andrzej Maecki_zpsibye0zln.jpg

Po treningu zawodnicy poszli do szatni, gdzie otrzymali plany treningu biegowego na najbliższy miesiąc. I tak zakończył się dla nas bardzo udany sezon 2014/2015.

 photo Micha po treningu_zpsd3prwfji.jpg
 photo selfie_zpsubkgaxy7.jpg
Aquila hej!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.