Sezon 2019-2020 w liczbach

W maju 2020 roku w związku z epidemią koronawirusa zakończył się sezon 2019/2020. Decyzją PZPN oraz ZZPN zespoły z województwa Zachodniopomorskiego nie rozgrywały swoich meczy w rundzie rewanżowej. Z lig nie było spadków, z kolei w zależności od stopnia ligi awansował jeden albo dwa zespoły. W naszej grupie pierwsze miejsce po rundzie jesiennej zajmowała Arkonia Szczecin i to ona w przyszłym sezonie będzie występować ligę wyżej – czyli w lidze okręgowej.  Zanim zaczniemy się emocjonować spotkaniami ligowymi w nowym sezonie 2020/2021, postaramy się przedstawić relacje z poszczególnych spotkań sezonu 2019/2020 wraz z pełną statystyką. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

1. ROZEGRANE MECZE

W sezonie 2019-2020 rozegraliśmy jedynie 15 meczy (12 w lidze ZZPN oraz 3 w Pucharze Polski ZZPN). W rozgrywkach ligowych zwyciężaliśmy zaledwie 2 razy, 1 raz zremisowaliśmy i aż 9 krotnie przegrywaliśmy. W lidze zdobyliśmy w sumie 19 bramek (średnia 1.6 bramki na mecz) a straciliśmy ich aż 37 (średnio traciliśmy 3 bramki w meczu). Trochę lepiej przedstawia się nasza statystyka jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko regionalny Puchar Polski. W 3 meczach zdobyliśmy 15 bramek (średnio 5 bramek na mecz), a straciliśmy ich 12 (średnio 4 bramki na mecz).

A. MECZE LIGOWE

1 kolejka
  24 sie 2019 4 : 1 A-Klasa: Hanza Goleniów – FC AQUILA
2 kolejka
  31 sie 2019 1 : 3 A-Klasa: FC AQUILA – Świat Drzewa KP Przecław (58′ Marciniak Mateusz)
3 kolejka
  08 wrz 2019 8 : 0 A-Klasa: Chemik II Police – FC AQUILA
4 kolejka
  14 wrz 2019 2 : 4 A-Klasa: FC AQUILA – Kasta Szczecin-Majowe (29′ Kułaga Jakub, 37′ Kułaga Jakub)
5 kolejka
  21 wrz 2019 1 : 0 A-Klasa: Czarni Szczecin – FC AQUILA
6 kolejka
  28 wrz 2019 2 : 3 A-Klasa: FC AQUILA – OKS Center MD Goleniów (26′ Szarkowicz Aleksander, 60′ Mikołajczyk Damian)
7 kolejka
  05 paź 2019 4 : 1 A-Klasa: Ehrle Dobra Szczecińska – FC AQUILA (73′ Luleczka Michał)
9 kolejka
  19 paź 2019 4 : 0 A-Klasa: FC AQUILA – Leśnik Kliniska (6′ Bukowski Karol, 66′ Luleczka Michał, 83′ Łubian Paweł, 86′ Bukowski Karol)
10 kolejka
  27 paź 2019 3 : 1 A-Klasa: Zryw Kołbaskowo – FC AQUILA (39′ Bukowski Karol)
11 kolejka
  02 lis 2019 2 : 2 A-Klasa: FC AQUILA – Arkonia Szczecin (36′ Luleczka Michał, 29′ Bukowski Karol)
12 kolejka
  09 lis 2019 1 : 4 A-Klasa: Wołczkowo-Bezrzecze – FC AQUILA (11′ Luleczka Michał, 64′ Luleczka Michał, 70′ Bukowski Karol, 87′ Janaszczyk Kamil)
13 kolejka
  16 lis 2019 1 : 4 A-Klasa: FC AQUILA – Vielgovia Szczecin (84′ Janaszczyk Kamil)

B. MECZE W PUCHARZE POLSKI ZZPN

I Runda
  18 sie 2019 5 : 4 PP ZZPN: FC AQUILA – Zryw Kołbaskowo
II Runda
  31 sie 2019 6 : 4 PP ZZPN: FC AQUILA – Iskra Banie (16′ Łubian Paweł, 35′ Łubian Paweł, 67′ Panek Krystian, 74′ Kułaga Jakub, 83′ Kułaga Jakub, 88′ Kułaga Jakub)
III Runda
  08 wrz 2019

4 : 4

(4:6 k.)

PP ZZPN: FC AQUILA – Iskra Golczewo (24′ Łubian Paweł, 29′ Janaszczyk Kamil, 78′ Golczewo – sam., 87′ Janaszczyk Kamil)

2. POKONANI W 7 SPOTKANIACH Z RZĘDU

Zawodnicy naszego klubu wyrównali niechlubny rekord w przegranych meczach z rzędu z sezonu 2011/2012. W roku 2011 nasz klub dopiero powstawał i takie porażki były wkalkulowane w naszą filozofię, natomiast te z sezonu 2019/2020 są wstydem i kompromitacją dla wszystkich członków naszego klubu. Na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych musieliśmy czekać aż do 19 października, kiedy to w  pojedynku z Leśnikiem Kliniska wygraliśmy 4:0.

3 kolejka

6. NAJWIĘCEJ ZDOBYTYCH BRAMEK W JEDNYM MECZU LIGOWYM PRZEZ ZAWODNIKA (2)

Najwięcej bramek – 2 – w jednym meczu ligowym zdobyli: Luleczka Michał (w meczu z Wołczkowem Bezrzecze), oraz Kułaga Jakub (w meczu z Kastą Majowe).

7. NAJLEPSZY STRZELEC W MECZACH LIGOWYCH I PUCHAROWYCH

Najlepszym strzelcem w meczach ligowych został Bukowski Karol z 4 trafieniami. Drugie miejsce zajął Luleczka Michał z 3 bramkami a trzecie Kułaga Jakub z 2 bramkami.

8. NAJWIĘCEJ MINUT NA BOISKU A-KLASA

Najwięcej minut w rundzie jesiennej A-Klasy sezonu 2019/2020 rozegrał Kirchhoff Paweł. Zawodnik wystąpił w 11 spotkaniach na 12 możliwych rozgrywając 990 minut w A-Klasie. Najmniej minut na boisku spędził Borczyk Kamil – zaledwie minutę.

9. NAJWIĘCEJ MINUT NA BOISKU B-KLASA

Najwięcej minut na boisku w rundzie jesiennej B-Klasy sezonu 2019/2020 spędził Tomczyk Maciej. Zawodnik wystąpił w 7 meczach, zaliczając przy tym 548 minuty gry. Najmniej minut na boisku spędził Uryga Jakub – zaledwie 25 minut. Warto wspomnieć, że Borczyk Kamil, który w A-Klasie rozegrał tylko 1 minutę, spędził na boiskach B-Klasy aż 515 minut.

10. NAJLEPSZY BRAMKARZ RUNDY JESIENNEJ

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w naszym klubie wystąpiło trzech bramkarzy: Kaliszewski Daniel, Konieczny Jedrzej, Pomianowski Michał oraz Kotowicz Daniel. Kaliszewski wystąpił w 3 meczach wpuszczając 15 bramek (średnio – 5 wpuszczonych bramek na mecz), Kotowicz wystąpił w 3 meczach wpuszczając 9 bramek (średnio – 3  wpuszczone bramki na mecz), Konieczny wystąpił w 3 meczach wpuszczając 7 bramek (średnio – 2,3 wpuszczone bramki na mecz). Najlepszą statystykę zachował Pomianowski Michał, który również wystąpił w 3 meczach wpuszczając przy tym zaledwie 6 bramek (średnio – 2 wpuszczone bramki na mecz).