Skandal ! UM funduje nam „gówno” !

W dniu 06.05.2019r. Prezes FC Aquila szczecin otrzymał odpowiedź z Urzędu Miasta w sprawie wielu niewyjaśnionych i budzących kontrowersje zagadnień dotyczących boiska przy ul. Orlej. Pismo zostało skierowane w związku z kłamstwami upublicznianymi przez radnych Urzędu Miasta Szczecin m.in: Przemysława Słowika czy Edytę Wijas. Wszystkie odpowiedzi otrzymane z Urzędu Miasta będziemy publikowali stopniowo.

Nasze pytanie dotyczące ławek rezerwowych brzmiało następująco:

Proszę o informację, dlaczego do tej pory na obiekcie nie pojawiły się ławki rezerwowych zakupione przez MOSRIR, tylko jakieś zdezelowane, zardzewiałe, nadające się do utylizacji ławki z Twardowskiego. Czy MOSRIR ma zamiar zakupić nowe ławki rezerwowych, czy tak jak mówi wielu pracowników, obecne ławki mają zostać dospawane i zamontowane na obiekcie ? Czy będą posiadały atesty ? Czy będą posiadały gwarancję ? Czy takie prowizoryczne działanie jest bezpieczne ? Czy dyrektorzy MOSRIR będą odpowiedzialni w razie jakiegokolwiek wypadku np. gdy dojdzie do przewrócenie się całej ławki rezerwowych na dzieci. Czy nie istnieje zagrożenie, że te ławki rezerwowych przewrócą się tak samo jak piłkochwyty ?

Zgodnie z odpowiedzią Urzędu Miasta, te stare, zdezelowane, zniszczone i zardzewiałe ławki rezerwowych (które według naszych informacji przyjechały na obiekt przy Orlej ze stadionu przy Twardowskiego) mają zostać zamontowane na boisku. To jeszcze nic. W obecnym stanie ten sprzęt ma zostać „wyspawany” przez „spawacza specjalistę” aby nadawał się do użytku. Na kilometr śmierdzi prowizorką nie mniejszą niż tą z piłkochwytami, które pod wpływem wiatru się przewróciły.

Rozumiecie ? Nie dość, że na obiekcie zostały zamontowane wadliwe piłkochwyty, które przy pierwszym lepszym wietrze przewróciły się, to jeszcze Urząd Miasta chce tam zamontować stare rupiecie, które bądź co bądź ławki przypominają, ale chyba jedynie w teorii miejskich urzędników, którzy prawdopodobnie ze sportem mają niewiele wspólnego.

W praktyce komuś nie chce się płacić za ich utylizację. Ławki dla zawodników powinny być bezpieczne i nikt nie powinien mieć co do czego żadnych wątpliwości.

Przepraszam za ostentacyjność. Pomijając kwestie etyczne, prawne oraz finansowe,  to podstawowe pytanie, które musiało pojawić się w głowach urzędników miejskich było banalnie proste: „jak zamontować to „gówno” na obiekcie ?”. Po wielu dywagacjach, ktoś wpadł na genialny pomysł, by wezwać „spawacza” czy też Pana „złotą rączkę”, który tu odkręci śrubkę, tam coś dokręci, a w innym jeszcze miejscu coś przyspawa. I nikt się nawet przez chwilę nie zastanawiał, że takie „gówno” nie tylko będzie szpeciło cały nowy obiekt, ale też będzie niebezpieczne. No bo przecież jak można coś zeszpecić, skoro poprzewracane piłkochwyty są na tyle szpecące, że nawet gdyby psy zaczęły srać na murawie obiektu, to nikt by tego nie zauważył.

Cały czas zastanawiamy się, czy ktoś rzeczywiście myślał, że członkowie naszego klubu są tak naiwni, że wśród wszystkich niedoróbek na obiekcie przy ul. Orlej, nie zauważą starych, zardzewiałych i poniszczonych ławek rezerwowych. Ba ! Wydaje nam się, że ktoś w Urzędzie Miasta mógł jeszcze pomyśleć, że wśród boiskowego zgliszcza, będą stanowiły piękną kompozycję, która byłaby przenośnią dla stanu wielu szczecińskich obiektów sportowych.

Dosyć z prowizorycznymi działaniami Urzędu Miasta !

Niech te ławki wracają z powrotem na Twardowskiego (czyli tam skąd przywędrowały), ponieważ ani autorzy zadania SBO, ani przedstawiciele naszego klubu ani wszyscy głosujący na projekt boiska przy Orlej nigdy nie wyrazili zgody, aby coś takiego na obiekcie zostało kiedykolwiek zamontowane. A co do tego, że te ławki to złom, to ten kto je widział, chyba nie ma wątpliwości.

Na koniec dodamy, że brzydzi nas fakt, że Urząd Miasta, zamiast napisać wprost: „te ławki to „gówno”, znalazło się na Orlej przez pomyłkę i w trybie natychmiastowym z obiektu zostanie usunięte, za całe zamieszanie bardzo przepraszamy”, wciska nam kit o jakimś spawaczu, ubezpieczeniu i gwarancji”. Dość tej wstrętnej i obrzydliwej prowizorki ! Nie na taki obiekt głosowaliśmy ! Oczekujemy natychmiastowych wyjaśnień !