Sytuacja kadrowa przed rundą wiosenną sezonu 2020/2021. Transfery „Z” klubu

W najbliższą niedzielę nasz zespół seniorów zmierzy się w meczu wyjazdowym na boisku w Gryfinie, z zespołem Wichra Steklno. Zanim udamy się na ten mecz prezentujemy sytuację kadrową przed zbliżającą się rundą rozgrywkową. Dzisiaj przedstawimy sylwetki zawodników, którzy z różnych przyczyn nie będą grać już w naszych barwach.

Masztaler Tomasz – popularny „Żołnierz” w naszym zespole zdołał zagrać w zaledwie kilku spotkaniach, po czym musiał poddać się zabiegowi rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w kolanie. Kontuzji doznał w czasie meczu w Regionalnym Pucharze Polski ZZPN w Sierpniu 2018 roku. Od tamtej pory przechodził żmudną rehabilitację. Wiosenną rundę rozgrywkową miał spędzić w naszym klubie, jednakże z powodów osobistych zdecydował się na przenosiny do Energetyka Gryfino. Mamy nadzieję, że jeszcze razem zagramy !

Bukowski Karol – Karol z zawodu jest marynarzem. Co pewien czas wypływa w rejs po świecie. Na 4 dni przed meczem ligowym z Wichrem Steklno, Karol zameldował się w Tajlandii. Na dzień dzisiejszy w związku z zawirowaniami COVID-19 nie wiemy czy nasz filar defensywy zdoła wrócić do naszego zespołu jeszcze w czasie tej rundy rozgrywkowej. Na razie wszyscy w klubie zakładamy, że Karol będzie dostępny dopiero od wakacji, a więc od sezonu 2021/2022.

Gonzalez Alvaro – pierwszy zawodnik z Hiszpanii w seniorskim zespole AQUILI, starszy brat Guillermo. Alvaro miał rozpocząć wiosenną rundę rozgrywkową w naszym klubie, niestety z powodu pracy zawodowej wrócił na półwysep Iberyjski. Mamy nadzieję, że jeszcze razem zagramy !

Gonzalez Guillermo – młodszy brat Alvaro. Zawodnik z Hiszpanii z nietuzinkowymi umiejętnościami techniczno-taktycznymi. Niestety Guillermo z powodu pracy zawodowej wrócił na półwysep Iberyjski. Mamy nadzieję, że jeszcze razem zagramy !

Iago Moreira Ximenez – popularny „Ronaldinhio” nie wznowił przygotowań do rundy wiosennej z klubem. Wszystko z powodu pracy zawodowej oraz niedługiego ojcostwa. Szczęśliwej rodzince życzymy wszystkiego dobrego ! Mamy nadzieję, że jeszcze razem zagramy !

Mikołajczyk Damian – popularny „Danon” już w trakcie rundy jesiennej zakończył swoją przygodę z piłką. Ostatni mecz rozegrał 10 października 2020 roku. Damian wystąpił przez 90 minut w przegranym meczu z Grotem Gardno. Od zakończenia tamtego meczu zrezygnował z dalszego uczestniczenia w meczach oraz treningach. Powodem jest praca zawodowa oraz ojcostwo. Damian poświęca się opiece nad dziećmi – w zeszłym roku urodziły mu się bliźniaczki. Mamy nadzieję, że jeszcze razem zagramy !

Nitzler Mateusz – popularny „Nitzla” z powodu pracy zawodowej (został kierowcą ciężarówek) nie ma czasu na trenowanie. W tym czasie jeździ po Europie i rozwozi różne towary. Do szczecina wraca o różnych porach (najczęściej w niedzielne wieczory). Mateusz jednakże zadeklarował swoją gotowość do gry jeżeli uda mu się wracać do szczecina wcześniej. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz ujrzymy bajeczną technikę tego zawodnika !

Konarzewski Tomasz – popularny „Kula” dołączył przed sezonem do naszego klubu z B-Klasowego – Pioniera Szczecin. Chciał nie tylko odbudować swoją formę piłkarską ale również wspomóc nasz klub w walce o najwyższe cele. Niestety Tomasz od zakończenie rundy jesiennej z powodu pracy zawodowej nie był w stanie odnaleźć swojej formy oraz poprawić swoją kondycję. Prawdopodobnie rundę wiosenną spędzi w zespole Pioniera Szczecin. Mamy nadzieję, że Tomek odbuduje formę i w przyszłym sezonie będzie wzmocnieniem dla naszego zespołu !

Marciniak Mateusz – doświadczony zawodnik, który miał wzmocnić nasz klub z mocnego zespołu Orzeł Łożnica, ostatni mecz w naszych barwach rozegrał we wrześniowym pojedynku przeciwko Zrywowi Kołbaskowo, z którym polegliśmy 0:3. Od tamtej pory aż po dziś dzień nie pojawił się ani na treningach ani na meczach. Częściowo z powodu pracy zawodowej, częściowo z problemów osobistych. Nie wiadomo czy Mateusz jeszcze wznowi przygodę w naszym klubie.

Szarkowicz Aleksander – zawodnik jest studentem na Akademii Morskiej i tuż po nowym roku wypłynął w rejs. Szacowany powrót do Szczecina jest na drugi tydzień Kwietnia. Nie wiadomo czy rejs nie przedłuży się z uwagi na pandemię COVID-19.

Michalski Artur – Po zaledwie kilku występach w B-Klasie, zawodnik jak na razie wstrzymał swoją przygodę z piłką w naszym klubie. Powodem pandemia Covid-19 oraz praca zawodowa.

Michalski Jakub – syn Artura, również tak jak ojciec po kilku występach na poziomie B-Klasy w naszym klubie, wstrzymał swoją przygodę z piłką nożną w związku z pracą zawodową.

Kuśmierczyk Dominik – utalentowany zawodnik, który awansował z zespołu juniorów do zespołu seniorów dołączył w tym sezonie, rozgrywając jedno spotkanie w Niedźwiedziu (sierpień 2020 roku), do dnia dzisiejszego nie pojawił się na treningach ani meczach kontrolnych. Powodem miał być brak czasu oraz rozwijanie swojej pasji – gry na komputerze. Tymczasem w 3 meczu kontrolnym przeciwko zespołowi FC FUTURE wyszedł w składzie gości. Zawodnik nie otrzymał pozwolenia na zmianę przynależności klubowej.  Prawdopodobnie rundę wiosenną tak jak i jesienną spędzi przy komputerze grając w gry.

Kimak Krystian – doświadczony pomocnik do naszego zespołu dołączył przed sezonem 2019/2020. Chciał odbudować swoją formę fizyczną i wywalczyć miejsce w podstawowym składzie A-Klasy. Niestety praca zawodowa oraz pandemia COVID-19 sprawiły, że musiał przerwać swoją przygodę z piłką w naszym klubie.

Kramm Maksymilian – utalentowany napastnik, który przed sezonem awansował z zespołu juniorów do zespołu rezerw występujących w B-Klasie. W tych rozgrywkach zanotował kilka występów, nie zdobył ani jednej bramki. Z powodu pracy zawodowej nie będzie występował już w naszym klubie.

Marchewka Filip –  utalentowany pomocnik o ksywce „Marchewa”, który przed sezonem awansował z zespołu juniorów do zespołu rezerw występujących w B-Klasie. W tych rozgrywkach zanotował kilka występów, nie zdobył ani jednej bramki. W połowie rozgrywek przestał pojawiać się na treningach oraz meczach. Do dnia dzisiejszego nie wiemy co dzieje się z Filipem. W rundzie wiosennej nie będzie występował już w naszych barwach.

Piotrowski Klaudiusz – utalentowany skrzydłowy, popularny „Kaczka” tak jak Marchewka, przed sezonem awansował z zespołu juniorów do zespołu rezerw występujących w B-Klasie. W tych rozgrywkach zanotował kilka występów, nie zdobył ani jednej bramki. W połowie rozgrywek przestał pojawiać się na treningach oraz meczach. Do dnia dzisiejszego nie wiemy co dzieje się z Klaudiuszem. W rundzie wiosennej nie będzie występował już w naszych barwach.