Terminarz jednak pod koniec lipca ? Druga skarga na pracowników MOSRiR

Siedziba MOSRiR przy ul. Wł. Szafera (1)

W dniu 15 lipca w Urzędzie Miasta Szczecin została złożona skarga na Pana Dariusza Nawrockiego oraz p.o dyrektora Marka Gąsiora, ponieważ do dnia dzisiejszego klub nie otrzymał rozpiski treningów, sparingów i meczy. Następnego dnia tj. 16 lipca 2019 roku, o godzinie 18:30 na skrzynkę klubową przyszła wiadomość od Pana Dariusza Nawrockiego, że nasz klub otrzyma terminarz z MOSRiR do 24 lipca, po ułożeniu grafików z innych klubów.

W dniu 18 lipca zostanie złożona kolejna skarga w Urzędzie Miasta, na działalność pracowników MOSRiR tj. Pana Dariusza Nawrockiego oraz p.o dyrektora Marka Gąsiora. Treść skargi poniżej:

Mieliśmy otrzymać grafik na początku lipca. Teraz Pan Nawrocki pisze, że pod koniec lipca. Niedługo okaże się, że we wrześniu, jak się liga dawno zacznie. Wszystkie kluby ze Szczecina już od dawna znają terminarze meczów sparingowych i treningów, tylko Aquila Szczecin ma czekać aż się łaskawie określą nie wiadomo jakie jeszcze kluby. Czekaliśmy już przez 8 lat i grafik dla nas był układany zawsze w ostatniej kolejności. Nasi zawodnicy mają takie same prawa do treningów i rozgrywania meczów, jak inne szczecińskie kluby piłkarskie.

Podanie o boiska wysłaliśmy do MOSRiR 7 czerwca. Pan nie udzielił nam odpowiedzi w przewidzianym ustawowo terminie. To jest niedopełnienie obowiązków służbowych. Inne kluby otrzymały już dawno terminarze, co świadczy o nierównym traktowaniu stowarzyszeń i mobbing wobec zawodników i trenerów FC Aquila Szczecin przez jednostkę budżetową Rady Miasta, jaką jest MOSRiR. MOSRiR nie jest prywatnym folwarkiem pana p.o. Dyrektora Gąsiora, który niezależnie od opcji politycznej rządzącej miastem, jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego prawa.

Oczekujemy niezwłocznego przesłania grafiku treningów i meczów sparingowych. Przypominam, że w oficjalnych rozgrywkach ZZPN biorą udział następujące grupy FC Aquila Szczecin: Seniorzy, Seniorzy II zespół, juniorzy, młodziki, orliki, żaki, skrzaty. W ubiegłym sezonie na te wszystkie grupy rozgrywkowe FC Aquila Szczecin otrzymała tygodniowo tylko 1,5 godziny rezerwacji boiska i 1,5 godziny rezerwacji połowy boiska na treningi, co nie pozwala nawet w niewielkiej części zrealizować planów treningowych. Nie ma w Szczecinie drugiego klubu, który przy tej ilości drużyn i zarejestrowanych zawodników, miałby tak małą ilość przyznanych godzin rezerwacji boiska. Na naszym osiedlu nie ma boisk typu orlik tak, jak na Majowym, Bukowym, w Dąbiu, w Płoni, w Podjuchach, na Słonecznym, gdzie najmłodsze grupy klubów z tamtych osiedli mogą z powodzeniem trenować.

MATERIAŁY ŹRÓDŁOWE:

1 – https://www.facebook.com/mosrirszczecin/photos/p.1940457456173121/1940457456173121/?type=1&theater