Trenerzy i zarząd AQUILI zastrajkują ?

? Dzisiejszego dnia trenerzy naszego klubu dowiedzieli się od rodziców oraz najmłodszych zawodników, że z powodu strajku nauczycieli w szkołach, egzaminów starszych roczników oraz nadchodzących świąt, 11 – 12 letnie dzieci mają wolne w szkołach do końca kwietnia.

? W kwietniu jedyne zajęcia na jakie będą uczęszczać to zajęcia z piłki nożnej w naszym klubie lub prywatne korepetycje.

? WSZYSCY Nasi trenerzy chcieliby zarabiać znacznie więcej, ponieważ:
? Nikogo nie obchodzi, że muszą prowadzić treningi w różnych warunkach pogodowych, w różnych rejonach miasta, o różnych porach dnia niezależnie od tego czy na treningu jest trzech, czterech czy czternastu, szesnastu zawodników.
? Nikogo nie obchodzi, że na miejsca treningowe muszą dojeżdżać swoimi prywatnymi samochodami, w których muszą wozić cały sprzęt treningowy. Po meczach muszą prać brudne stroje, koszulki treningowe czy piłki, które brudzą się na szkodliwym na zdrowiu granulacie (źródło: ??http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&szukaj&s=2&idx=379964&fbclid=IwAR3MPu0YtT2uxjhBm_ClYOUzvN9cI4YmdU8JP0HpGKOdFaZAyZTyLULB9WI ). Do tych kosztów należy dodać koszt czyszczenia samochodu z rakotwórczych czarnych kulek.
? Oprócz tego co roku biorą udział w kursach czy kursokonferencjach naukowych aby się doszkalać za które też trzeba przecież płacić
? Nikogo nie obchodzi, że o pozostawianiu sprzętu na obiektach miejskich nie ma mowy, bo zawsze jest tak, że ten sprzęt w magiczny sposób znika. A to jakiś klub „przypadkowo” się pomylił i przeprowadził trening nie swoimi piłkami, a to jakiś wuefista myślał że to nowe piłki od dyrekcji czy jacyś zawodnicy zauważyli fajne piłki i postanowili je sobie przywłaszczyć.
? Nikogo nie interesują problemy klubów piłkarskich, bo każdy „orze jak może i musi sobie jakoś radzić
? Nikogo nie obchodzi brak swobodnego dostępu do bazy treningowej, szczególnie w okresie późnej jesieni oraz wiosny, gdzie za korzystanie z hali sportowej trzeba płacić nie małe pieniądze.
? Nikogo nie obchodzi, że nasi trenerzy oraz ich podopieczni nie mogą trenować na trawie, tylko przez większość roku muszą się szwendać na rakotwórczych boiskach ze sztuczną trawą. Każdego roku stajemy pod ścianą: albo prowadzimy tam treningi albo nie
? Nikogo nie obchodzi, że trenerzy swoją pracę wykonują jedynie z pasji, często po kilku godzinach pracy zawodowej.
? Nikogo nie obchodzi, że rok rocznie zakres obowiązków u trenerów się zwiększa: a to pozbierać deklaracje, a to teraz skanować deklaracje, a to sprawdzać stale numery i telefony do rodziców i zawodników, a to sprawdzać czy są karty zdrowia, a to rejestrować zawodników w extranecie, gdzie jednego zawodnika wprowadza się około 10 minut, a to dbać o transfery zawodników.
? Nikogo nie obchodzi, że trener na mecz „DOMOWY” grany od 2011 roku na WYJEŹDZIE musi wozić całe auto sprzętu: dwa worki piłek, dwa komplety strojów meczowych, zapasowe ochraniacze, taśmy do getrów, kilka zgrzewek wody, apteczkę, stożki, znaczniki czy całą dokumentację związaną z przeprowadzeniem jednego meczu. A często jeszcze chorągiewki sędziowskie, bo akurat arbitrzy meczu zapomnieli a na miejskich obiektach nie ma.

Przykładowe zdjęcie jak wygląda jazda z takim sprzętem:


? Oprócz tego zawsze trzeba zabrać ze sobą 2 – 3 zawodników bo nie każdy może dojechać samemu.

? ? Gdyby się zastanowić to problemów z jakimi borykają się trenerzy oraz zarząd klubu jest na pewno o wiele więcej.

?? Gdyby się przyjrzeć bliżej, to strajkowanie w naszym kraju stało się ostatnio bardzo popularne. Co chwilę słyszymy, że strajkują a to policjanci, a to żołnierze, a to przewoźnicy LOT czy PKP, a to taksówkarze, emeryci, niepełnosprawni, górnicy, rolnicy, piekarze, sklepikarze, pielęgniarki, lekarze, dentyści, fizjoterapeuci, kierowcy ciężarówek, kierowcy śmieciarek, robotnicy budowlani, rybacy, internauci, wędkarze, prawnicy, sędziowie sądów najwyższych, posłowie, prokuratorzy czy nawet leśnicy.

?? Nie słyszy się jedynie o strajkach klubów piłkarskich czy ich trenerach. Czy wobec takiej sytuacji nasi trenerzy również powinni zastrajkować ? Ale jak ? Gdzie ? Czekamy na konstruktywne pomysły. Można je zamieszczać w komentarzu, w wiadomości prywatnej lub pod adresem mailowym: fc_aquila@o2.pl

Za uwagę dziękujemy
Zespół Redakcyjny