Wiktoria Victorii: Victoria II 6-1 FC Aquila Szczecin (liga: B-Klasa gr.3; sezon: 2011/2012; data: 11.09.2011r.)

Gospodarze wzmocnieni zawodnikami z pierwszego składu byli zdecydowanie bardziej wymagającym przeciwnikiem niż nasz rywal sprzed tygodnia. W drużynie ze Szczecina pojawiło się trzech nowych graczy: Sławomir Kłos, Marcin Domżał oraz Kamil Drozdowiczi , którzy wzmocnili nasz skład. W zespole szczególnie wyróżniał się Sławomir Kłos, który już w debiucie zdobył bramkę i wykazywał się wspaniałym przeglądem pola, celnie dogrywając piłkę do partnerów z drużyny.

Zdecydowanej poprawie uległa obrona rzutów rożnych. Zespół się dobrze ustawiał. Niestety przy jednym rożnym zgubiliśmy krycie, co z premedytacją wykorzystał doświadczony przeciwnik. We wczorajszym spotkaniu ani razu nie musieliśmy wyciągać piłki z siatki po rzutach wolnych. Poprawiły się również wznowienia gry z linii 5 metra. Piłka wędrowała zdecydowanie dalej niż w poprzednich meczach. Na plus należy także zaliczyć poprawę waleczności u większości zawodników (jednak faul na zawodniku bez piłki, szarpanie za koszulkę nie należą do kanonu futbolu i raczej nie powinny się w przyszłości zdarzać, podobnie jak dyskusje z sędzią).

Na treningach będziemy pracować nad poprawą współpracy pomiędzy zawodnikami w poszczególnych formacjach jak i nad kondycją oraz techniką poszczególnych zawodników. Mimo, że Centrum Treningowe w Kijewie jeszcze przez długi czas nie będzie nadawało się do korzystania z niego, udało nam się znaleźć zastępcze miejsce do ćwiczeń z piłką i wreszcie od tego tygodnia będziemy mogli rozpocząć regularne treningi.

P.S Co niektóre „życzliwe” osoby radzą nam szukać natychmiastowych wzmocnień, także trenerskich opierając się na wynikach pierwszych spotkań. Nasze cele są długofalowe. Z amatorskiej, młodzieżowej drużyny chcemy stać się postrachem ligowych boisk na co potrzeba wiele pracy, czasu i zapału, a tego nam nie zabraknie i nie zrazimy się pierwszymi porażkami. Uważamy, że ogrywanie się z doświadczonymi zawodnikami na ligowych boiskach przyniesie nam szybsze efekty i postęp w szkoleniu aniżeli nieregularne rozgrywki w amatorskich ligach, nawet jeżeli za zdobywanie cennego doświadczenia przyjdzie nam wszystkim zapłacić być może niejedną porażką.

Link do Meczu

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.