Winterturnier UFC Ludwigsfelde (20.12.2014)

ludwigsfelde2Organizacja Turnieju Zimowego tuż przed świętami Bożego Narodzenia należy do tradycji klubu z 35-o letnią historią: UFC Ludwigsfelde. W ostatnią adwentową niedzielę spotyka się, jak co roku wiele dobrze znanych sobie drużyn. Dołączają do nich nowe zespoły. Te zaś po pierwszym przyjeździe wpisują tę datę już na stałe do swojego kalendarza. Obecnie jest to największy halowy turniej towarzyski nie tylko w regionie Berlina/Brandenburgii, ale także w całych Niemczech. W tym roku swój udział zgłosiło 58 drużyn podzielonych na 11 grup, które rozgrywały mecze w czterech nowoczesnych, pełnowymiarowych halach już od godziny ósmej rano, zaś rozgrywki finałowe toczyły się wieczorem w Hali Miejskiej 24-tysięcznego miasteczka Ludwigsfelde.
 Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Drużynom Aquili w wyniku losowania przypadła rywalizacja z drużynami w grupach B i C. W składzie Aquili I grali zawodnicy: Michał Kamiński, Karol Bukowski, Andrzej Małecki, Kuba Kułaga, Mateusz Nitzler, Wojtek Załęski, Paweł Łubian, Marek Garncarek.

ludwigsfelde1

Aquilę II reprezentowali: Paweł Kirchhoff, Michał Wojtasiak, Maciej Tomczyk, Mariusz Kornatko, Łukasz Kubiciel, Michał Frydrych, Piotr Bilski.

 

ludwigsfelde3Pierwszy zespół Aquili zakończył rozgrywki grupowe jako lider grupy, wygrywając cztery mecze i remisując jeden. Pecha miał drugi zespół, który pomimo tego, iż nie odniósł żadnej porażki, niestety zakończył rozgrywki na fazie grupowej. Sytuacja ułożyła się tak, że trzy pierwsze zespoły (w tym Aquila) zdobyły po 8 punktów. Z grupy do dalszych rozgrywek dzięki korzystniejszej różnicy bramek wyszli: Bromigos Berlin i Wildauer Jungs. Nasi zawodnicy byli niepocieszeni.W 1/8 finału zespół Aquili I bezproblemowo pokonał 4:1 drużynę SV Adler Berlin, by w ćwierćfinałach zmierzyć się z gospodarzami, którzy przedtem również bez kłopotów w 1/8 rozgrywek finałowych pokonali zespół FC Volltrefer Südberlin 4:0. Niestety w ćwierćfinałach musieliśmy uznać wyższość drużyny UFC Ludwigsfelde, która dzięki prostemu i skutecznemu planowi (dokładna obrona i gra z kontry) pokonała Aquilę 3:1.
ludwigsfelde4
Turniej zakończyliśmy na 5 miejscu. Oczywiście apetyty mieliśmy nieco większe. Jak każda z 58 drużyn marzyliśmy o pucharze przechodnim za I miejsce (i najlepiej o meczu finałowym Aquila I: Aquila II). Jednak przy obecnym poziomie sportowym turnieju, już samo znalezienie się w gronie ośmiu finalistów jest naprawdę dużym sukcesem. Zwycięzcą została w tym roku drużyna Team Bengalo Ludwigsfelde, która w meczu finałowym pokonała FC Freibier 1:0.

ludwigsfelde5
Wielkie słowa uznania należą się gospodarzom, którzy już po raz trzydziesty pierwszy zorganizowali Turniej Zimowy. Tym razem perfekcyjnie zmierzyli się z trudnym zadaniem logistycznym, jakim było przeprowadzenie na czterech halach ponad 150 meczów w ciągu 14 godzin.

ludwigsfelde6
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

>> Link do Galerii Zdjęć <<

Link do Galerii zdjęć na portalu Union?Fan?Club Ludwigsfelde

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.