Znajdźcie swój cel w 2018 roku !

2017 rok to był dla wielu z nas zapewne pasmem niezapomnianych sukcesów, ale również gorzkich porażek. Nie inaczej było w naszym przypadku. Jeśli nie wszystkie cele udało się zrealizować, warto pamiętać o wszystkich dobrych chwilach, a z tych złych wyciągnąć wnioski, aby w nowym roku uniknąć tych samych błędów. Zanim przejdziemy do składania noworocznych życzeń poruszymy jedną bardzo ważną kwestię – Czy masz swój cel na 2018 rok ? Czy wiesz co chcesz osiągnąć w życiu? Czy masz cele sportowe ? Czy będziesz robił wszystko co w twojej mocy, aby je osiągnąć ? Poniższe wskazówki dedykujemy nie tylko małym, ale również dużym sportowcom.

Jeżeli potrafisz odpowiedzieć na powyższe pytania to znaczy, że jesteś na dobrej drodze, aby w 2018 roku osiągnąć sukces w swojej ulubionej dziedzinie jaką jest sport. Niestety zdecydowana większość osób, które chcą uprawiać amatorsko piłkę nożną – podchodzi do niej bez żadnego określonego celu. Nie potrafią przez to znaleźć motywacji do działania i w efekcie nie czynią postępów, z czego najbardziej niezadowoleni są później trenerzy czy rodzice. Z naszej obserwacji możemy powiedzieć, że znamy wiele przypadków, kiedy to właśnie trenerom czy rodzicom o wiele bardziej zależy na tym, by ich podopieczni się rozwijali, niż samym zawodnikom. Dlaczego tak się dzieje, że zawodnicy albo marnotrawią swój piłkarski talent albo nie chcą ciężko pracować aby poprawić swoje umiejętności? Dlaczego zawodnicy tworzą w swoich umysłach niewidzialne bariery, których nie chcą przeskoczyć ?

Chcesz poprawiać swoje umiejętności? Chcesz się rozwijać? Chcesz być najlepszy na boisku? Chcesz strzelać bramki? Chcesz być najlepszym bramkarzem? Chcesz podawać jak Pirlo? Kiwać jak Messi? Strzelać jak Lewandowski? Odbierać piłki jak Chiellini?

Jeżeli trenujesz piłkę nożną, to na pewno chcesz być jak najlepszy i na pewno masz jakiś swój wzór ulubionego piłkarza. Dlatego konieczne jest, abyś nie tylko żył marzeniami o graniu jak Messi, lecz także zaczął dążyć do zrealizowania swoich piłkarskich marzeń. Wykonuj codzienną pracę, pracuj nad sobą. Jest dzień nietreningowy? Pobiegaj, idź na siłownię, spotkaj się z kolegami i razem poćwiczcie na boisku. Gdy idziesz na trening bądź osobą, która chce z niego jak najwięcej wyciągnąć. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś był najciężej pracującym zawodnikiem. Jeżeli trener mówi, byś przebiegł dwa okrążenia postaraj się przebiec trzy w tym samym czasie. Do każdego ćwiczenia podchodź, jakby to była walka na śmierć i życie. Zacznij rywalizować. Jeżeli ktoś jest od Ciebie lepszy pracuj tak, aby go prześcignąć. Jeżeli Ty jesteś najlepszy, pracuj tak, aby poprawić swoje wyniki sprzed tygodnia. Trener mówi, byś ćwiczył na siłowni? Idź na siłownię. Nie potrafisz ułożyć sobie planu treningowego ? Poproś instruktora, żeby Ci pomógł. Na dworze jest zimno? Ubierz się cieplej! Nie ma problemów, których nie można rozwiązać, jeżeli się tego bardzo chce.

Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce – szuka powodu.

Jeżeli chcesz coś osiągnąć, nie możesz patrzeć na cenę jaką trzeba za to zapłacić! Nie liczysz oddechów, które wykonujesz każdego dnia, ponieważ jest to Twoją codziennością. Dlatego nie licz minut spędzanych na treningu, nie licz powtórzeń wykonywanych ćwiczeń. Musisz samemu dojść do takiego punktu w którym przestaniesz liczyć, a zajmiesz się pracą nad swoimi słabościami. Podjąłeś decyzję, że chcesz być sportowcem? Rób wszystko i daj z siebie jak najwięcej, aby nim zostać. Stań przed lustrem i powiedz: „w nowym roku zrobię wszystko co w mojej mocy, by być jeszcze lepszym piłkarzem”. I zacznij to robić już od dziś !

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, pracy nad swoimi słabościami, rozwijania swoich pasji, dużo zdrowia a przede wszystkim radości z życia życzy

Zarząd klubu FC AQUILA SZCZECIN